honda cr 125, pytanie dla fachowców

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
lukicr125
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: śr, 4 lut 2009, 19:37
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

honda cr 125, pytanie dla fachowców

Post autor: lukicr125 » pn, 8 cze 2009, 20:38

Dostało mi sie coś do cylindra podziurawiło denko tłoka i głowice, nicasyl na szczęscie jest nie ruszony. nie mam bladego pojęcia co to mogło być. Łożyska na wale i korbowodzie są bez jakichkolwiek luzów. Był to z pewnością jakiś metal lub coś dużo większego od piasku więc filtr powietrza odpada. Dodam jeszcze że jestem pierwszym właścicielem mam go dopiero rok. gdzie szukać przyczyny???????????? Prosze o różne propozycje

bulamoto
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 251
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 19:57
Motocykl: yz125 sx125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: luban-olszyna-mirsk-jelenia gora
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: honda cr 125, pytanie dla fachowców

Post autor: bulamoto » pn, 8 cze 2009, 22:13

Hmm co ci moglo dostac sie do cylka:
-oberwana elektroda swiecy
-cos z gaznika
-srubka mocujaca zaslonki na membranie
-inne cialo obce, ktore przedostalo sie przez filtr
-sprawdz dokladnie dolne lozysko na korbowodzie

Sciagnij dyfuzor i sprawdz czy moze czasem tego "czegos" nie ma tam, lub nie jest w komorze korbowej. Czy silnik masz wogole rozlozony??

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: honda cr 125, pytanie dla fachowców

Post autor: wardzioch » pn, 8 cze 2009, 22:57

To będzie kawałek pękniętego pierścienia.
Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

Autor tematu
lukicr125
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: śr, 4 lut 2009, 19:37
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: honda cr 125, pytanie dla fachowców

Post autor: lukicr125 » pn, 8 cze 2009, 23:39

mam ściągnięty cylinder, w wydechu nic nie słychać. Łożyska to na bank nie są. Boje sie ze po założeniu nowego tłoku będzie to samo, bo mogło coś zostać w komorze korbowej. Nie wyciągnołem jeszcze membrany, prawdopodobnie coś z niej odpadło chociaż to mało prawdopodobne przy prawie nowym moto. Znalazłem maly stalowy opiłek w pobliżu membrany. Bardzo dziwna sytułacja widocznie mam pecha.


Pierścien nie pękł, tylko go zakleszczyło w tłoku poprzez uderzenia o głowice. czy mogło coś tak dużego przejść przez membrane???????? Jeśli nie to najprawdopodobniej coś z niej odpadło.

Gany
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 194
Rejestracja: czw, 2 paź 2008, 17:58
Motocykl: Zx6r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: honda cr 125, pytanie dla fachowców

Post autor: Gany » wt, 9 cze 2009, 20:00

no to zobacz czy membranka cała ....u mnie bylo tak ze po przejechaniu 20 metrów na nowym tłoku był cały porysowany. okazalo sie ze lozysko na wale bylo cale zmasakrowane a opilki po nim byly w całym silniku;/
Import motocykli z Danii ! Pewne motocykle z pewną historią na zamówienie ! Duzo czesci zamiennych oraz gratisy.Tel 0048 514 245 135 www.moto-cross.eu < szukasz motocykla ? wypełnij formularz-sprowadzimy go dla Ciebie ! bez zaliczek, bez wpłat !

bulamoto
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 251
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 19:57
Motocykl: yz125 sx125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: luban-olszyna-mirsk-jelenia gora
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: honda cr 125, pytanie dla fachowców

Post autor: bulamoto » wt, 9 cze 2009, 20:40

nie ma bata!! jezeli chcesz miec 100% pewnosci, ze nie stanie ci sie to ponownie musisz rozebrac silnik. Ja obstaje przy dolnym lozysku korbowodu...mialem kiedys podobny przypadek, gdzie w kroccu znajdowal sie kawalek koszyczka lozyska...na denku tloka byly widoczne wgniecenia...nowy nicasil i tlok poszedl sie yebac :finga:

Autor tematu
lukicr125
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: śr, 4 lut 2009, 19:37
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: honda cr 125, pytanie dla fachowców

Post autor: lukicr125 » wt, 9 cze 2009, 23:04

Pytanie do: "bulamoto" czy miałeś wyczuwalne luzy na korbie po wysuciu tego Łożyska???????? bo u mnie są jak nowe. membrana jest cała. Filtr powietrza nawet pyłu nie przepuścił. Jestem już z tego głupi. jedynie gaźnik został. Znalazłem stalowy opiłek pomiędzy membraną a komorą korbową. Dzięki wszystkim za pomoc

bulamoto
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 251
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 19:57
Motocykl: yz125 sx125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: luban-olszyna-mirsk-jelenia gora
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: honda cr 125, pytanie dla fachowców

Post autor: bulamoto » śr, 10 cze 2009, 15:14

lukicr125 pisze:Pytanie do: "bulamoto" czy miałeś wyczuwalne luzy na korbie po wysuciu tego Łożyska???????? bo u mnie są jak nowe. membrana jest cała. Filtr powietrza nawet pyłu nie przepuścił. Jestem już z tego głupi. jedynie gaźnik został. Znalazłem stalowy opiłek pomiędzy membraną a komorą korbową. Dzięki wszystkim za pomoc
jako takich luzow nie bylo...ciezko wyczuc. I tak czeka Ciebie rozpolawianie silnika (dla pewnosci), czy jakis jeszcze syf nie zostal w komorze korbowej...Ja nie mogl bym ze stresu zyc jakbym nie rozbebeszyl wszystkiego i nie sprawdzil :twisted:

Autor tematu
lukicr125
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: śr, 4 lut 2009, 19:37
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: honda cr 125, pytanie dla fachowców

Post autor: lukicr125 » czw, 11 cze 2009, 11:00

Rozsypało sie łożysko na sworzniu tłoka a dokładnie koszyk. Szkoda ze wcześniej na to nie wpadłem, łożysko te było wymieniane wraz z tłokiem na którym przejechałem 6 pełnych baków. Włożyłem oryginalne łożysko i stary tłok żeby sprawdzić czy wszystko ok i śmiga, jest git. Dzięki za pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”