rm 250 2003 brak niskich obrotow

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
kl06g12
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 18:34
Motocykl: Cr125'05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

rm 250 2003 brak niskich obrotow

Post autor: kl06g12 » sob, 30 maja 2009, 16:35

Witam,
Kupilem RM 250 z 2003r poprzedni właściciel mówił ze remont sezon temu był. Jest to moja 1 crosowa wiec za bardzo jej nie kręcę. Mam taki problem gdy puszcze gaz motor gaśnie gdy wbije bieg i trzymam sprzęgło puszcze gaz no i gaśnie. Chodziło wszystko ok kompresje ma dobra jedyne co to coś dziwnie klekocze w silniku tak jak zawory w 4t a gdy już się ruszy to tak jak by luz na korbie metaliczny dźwięk. W czasie jazdy zaczął straszliwie dymić ostygł trochę i przestał ale wtedy już się coś przestawiło i tak nie ma niskich obrotów. Filtr powietrza czyściłem dzień przed jazda.
A jeszcze jak moto zgaśnie to słychać takie siorbanie w chłodnicy. Mieszankę leje 1do40-1do50 olej castrola. Czy to już czas zrobić remont (korba,tłok) ile kosztuje to średnio w serwisie poprzedni właściciel mówił ze w granicach 1000zl za same części. Co się mogło stać? Wiem ze remont tak czy tak trzeba będzie zrobić. Moto kupiłem tanio i liczyłem się z naprawą dlatego mam już kasę odłożona. Dodam jeszcze ze moto pali na 1-2 mocne kopy. Ile wynosi średni koszt remontu 250 2t w serwisie ?

bulamoto
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 251
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 19:57
Motocykl: yz125 sx125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: luban-olszyna-mirsk-jelenia gora
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: rm 250 2003 brak niskich obrotow

Post autor: bulamoto » ndz, 31 maja 2009, 17:03

Suzuki stuki i puki ;) jezeli stuka i puka cos w silniku , problem z uruchomieniem silnika, spadek mocy, to czas eksploatacji maszyny zostal troche przeciagniety :wink: dobrze tez jest znac liczbe motogodzin...robocizna zapewne ok 500-700zl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”