Zawory/ luzy zaworowe Yamaha Wr 250F

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Ryjek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 66
Rejestracja: pt, 5 paź 2007, 19:32
Motocykl: kilka
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sanok/ Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Zawory/ luzy zaworowe Yamaha Wr 250F

Post autor: Ryjek » pt, 29 maja 2009, 23:04

Witam
Całkiem nie dawno zrobiłem remont górnej części silnika. Jeden z zaworów ssacych przepuszczał dla tego całą głowice oddałem do serwisu, gdzie zmienili mi uszczelniacze zaworowe, dotarli gniazda, ja z kolei ustaiwłem odpowiednią wartość luzów. Po wypaleniu około 4 baków moto w okolicach głowicy zaczął być głośniejszy, dla tego dzisiaj rozebrałem pokrywę zaworów aby sprawdzić luzy. Okazało się że zawory wydechowe są w normie, ssące natomiast już mają zbyt mały luz. I tak na pierwszym jest 0,09mm na drugim 0,07 natomiast trzecia ma praktycznie zerwy luz mniejszy niż 0,03mm eek.gif . Wartość luzów powinna być od 0.1 do 0.15. I moje pytanie co może być przyczyna tak szybkiego zmniejszenia luzów szczególnie na 3 zaworze? Dodam że motocykl oprócz głośniejszej głowicy nie miał żadnych niepokojących objawów. Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

przemo_ps
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 98
Rejestracja: pt, 2 mar 2007, 22:04
Motocykl: HONDA CR 125 2004
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kozy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zawory/ luzy zaworowe Yamaha Wr 250F

Post autor: przemo_ps » sob, 30 maja 2009, 14:44

kolega miał taki sam problem ale tylko z jednym zaworem okazało się ze zawór zaczął wbijać się w gniazdo i luz się tracił wymienił gniazdo i wszystko grało ale w twoim przypadku to może być wina płytek
YAMAHA YZ250F 2004r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”