kosz sprzegłowy w KX 250

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
maillois
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: pt, 29 maja 2009, 20:53
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: kosz sprzegłowy w KX 250

Post autor: maillois » wt, 2 cze 2009, 22:35

No i spróbowałem tego pneumata... teraz musze kupic nowy kosz sprzegłowy bo jak kumpel "strzelił" do niego to odpadł jeden z pięciu mocowań docisku...;/ prze gwintowałem to z tylu skręciłem od drugiej strony śrubą i obkleiłem patexem i zobaczymy co z tego będzie... ja to mam szczęście...

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: kosz sprzegłowy w KX 250

Post autor: Mateusz_MX » śr, 3 cze 2009, 19:22

Witajcie,

Ale będziesz miał bicie chłopie. Ciekawy jestem jak motocykl będzie ruszał i jaka będzie kultura pracy silnika. Nie chciałbym nabyć motocykla z takim patentem, więc lepiej zainwestuj w nowy kosz sprzęgłowy.

Pozdrawiam,
Mateusz_MX
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

bulamoto
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 251
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 19:57
Motocykl: yz125 sx125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: luban-olszyna-mirsk-jelenia gora
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: kosz sprzegłowy w KX 250

Post autor: bulamoto » śr, 3 cze 2009, 19:31

maillois pisze:No i spróbowałem tego pneumata... teraz musze kupic nowy kosz sprzegłowy bo jak kumpel "strzelił" do niego to odpadł jeden z pięciu mocowań docisku...;/ prze gwintowałem to z tylu skręciłem od drugiej strony śrubą i obkleiłem patexem i zobaczymy co z tego będzie... ja to mam szczęście...
klucz pneumatyczny, to najbezpieczniejszy sposob odkrecania i jezeli masz pretensje, ze ci tak doradzono to wybacz...lepiej pewnie bylo stosowac ta pieciometrowa rure :axe: te blokowanie kola jakimis prentami, trzymanie na hamulcu tez nie jest zbyt zdrowe...wezcie pod uwage jak przez ta metrowa rure obciazona jest skrzynia biegow

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: kosz sprzegłowy w KX 250

Post autor: wardzioch » śr, 3 cze 2009, 20:27

Połamałeś środek kosza sprzęgłowego , a nie sam kosz , środek kosza sprzęgłowego nie jest wcale taki drogi na ebay-u ,jest jeszcze możliwość pospawania tego pręcika ,ale nie daje na to gwarancji. Klej to już w ogóle rock and Rolls :rolleyes:
Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

Autor tematu
maillois
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: pt, 29 maja 2009, 20:53
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: kosz sprzegłowy w KX 250

Post autor: maillois » śr, 3 cze 2009, 21:33

No i moto chodzi nawet z moim patentem sprzęgło działa i wszystko gra... Bicia dużego nie będzie bo to koło nie ma średnicy metra tylko coś koło 15 cm więc ta śruba nie pokonuje takiej długiej drogi... ale nie ważne kosz nowy i tak będzie tylko po wypłacie:) no a co do doradztwa to nie mam pretensji bo komuś sie udało parę razy pneumatem a mi akurat nie więc tak musiało być:) a co do rur to właśnie tak odkręciłem tą śrubę więc są dobre:):P no a przecież jak 60 koników ciągnie maszynę to tam dopiero są obciążenia na skrzyni:) hehe ale najlepsze jest to ze moto rozebrałem samemu poskładałem samemu i odpalił( możecie wierzyć lub nie) od kopa :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”