cylinder nicasylowy

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
tomi
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 30 lis 2008, 20:59
Motocykl: HONDA CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LIPAgmBIRCZA,SOUTHPORT(UK)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

cylinder nicasylowy

Post autor: tomi » ndz, 24 maja 2009, 21:01

Po sprawdzeniu stanu cylindra w CRF 250R tak na oko widac ze jest w bardzo dobrym stanie i ma bardzo widoczne slady chonowania,czy w tym przypadku gdybym wlozyl tlok selekcji B to nic by sie niestalo,a moze nominal jeszcze?co do pomiaru cylindra to w okolicy niemam szpecow co mogli by mi to zmiezyc a zalezy mi na czasie bo niestety tylko tydzien urlopu a chcialbym choc troche polatac.

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: cylinder nicasylowy

Post autor: ecik » ndz, 24 maja 2009, 21:08

Akurat na oko będziesz widział czy on jest zużyty 0,01 czy też nic a może 0,03 ^^. Także takie na oko sprawdzanie to jest śmiech na sali. Zamów taki tłok żeby było pasowanie na 0,04 (nominalny wymiar cylka minus rozmiar tłoka).
Także w razie jak by był wybity 0,01 lub 0,02 to zawsze masz pozostanie ci pasowanie 0,05 lub 0,06 :}.

jacolino
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: wt, 14 kwie 2009, 07:30
Motocykl: CRF 450 X
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: cylinder nicasylowy

Post autor: jacolino » wt, 26 maja 2009, 19:55

Witam, ja też jestem przy wymianie tłoka i korby ( na korbie i sworzniu mam widoczne i wyczuwalne rysy pod palcem . Na oko proszę nie wsadzać tłoka, mój cylinder też jest w idealnym stanie, widać ślady honowania ( tłok też niczego sobie). Po pomiarach średnicówką i mikrometrem okazało się że jest 11 setek różnicy pomiędzy tłokiem a cylindrem. Cyl ma 96.05 a tłok 95.94. Chciałem kupić oryginał ale jak się okazało serwis hondy nie ma tłoków o wyższych selekcjach( jest dostępny tylko nominał) , pozostaje zamiennik dobrej firmy. I tu moje pytanie o jakiej selekcji tłok dobrać? Jaka ma być różnica pomiędzy tłokiem a cyl? Znajomy mi mówi że 7 setek.

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: cylinder nicasylowy

Post autor: ecik » śr, 27 maja 2009, 21:43

Największą selekcje musisz włożyć bo nic innego nie wymyślisz. 450 to na 0,05 się pasuje najlepiej. Ale twój największy tłok będzie miał chyba wymiar 95,97 lub 95,98 :-}. Także będziesz miał pasowanie na 0,07 lub 0,08 - ten sezon przejeździsz jeszcze ale na zimę czeka cię nikasil.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”