Sprzęgło KTM SX 125.... Jak dbać ?

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło KTM SX 125.... Jak dbać ?

Post autor: WLD_Wlodi » pt, 29 maja 2009, 21:36

Bez osłony siłownika ani rusz. Osłonka kosztuje grosze(lub możesz sobie sam zrobić), a taki siłownik kosztuje ok 400-500zł(chociaż jedna osoba kiedyś wspominała, że kupiła za 160zł z ebay.de).

bulamoto
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 251
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 19:57
Motocykl: yz125 sx125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: luban-olszyna-mirsk-jelenia gora
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Sprzęgło KTM SX 125.... Jak dbać ?

Post autor: bulamoto » ndz, 31 maja 2009, 17:30

u mnie klamka sprzegla wychyla sie prawie jak ta nielamiaca :wink: Gdy zwozilismy kata z przyczyn technicznych musielismy wiezc go polozonego na boku i najprawdopodobniej podczas tego transportu strzelil silownik, bo sprzeglo juz nie dzialalo... Okazalo sie, ze pekl kolnierzyk cylinderka na 3/4 swojego obwodu :evil: Kurwiki podsycal tez fakt, ze stalo sie to zaraz po kupnie i podczas transportu...koszt uzywki 250zl, ale majac mozliwosci techniczne w postaci obrabiarek do metalu, udalo sie roztoczyc cylinderek i wcisnac w jego miejsce nowo wytoczona tulejke. Wszystko gra i pokusze sie nawet o stwierdzenie, ze jest lepsze niz orginal :wink: i w dodatku 250zl w kieszeni :mrgreen: mialem zrobione zdjecia jak wyglada przed i po, to wrzuce przy okazji... Zeby nie uszkodzic pompy przy wywrotce mozna ja troche poluzowac, aby mogla sie przesunac po kontakcie z gleba. Oslone silownika mialem...

Autor tematu
RoGoS
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 30
Rejestracja: pn, 2 cze 2008, 14:13
Motocykl: Będzie coś pomarańczowego ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulęcin/Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Sprzęgło KTM SX 125.... Jak dbać ?

Post autor: RoGoS » czw, 4 cze 2009, 19:24

Zastanawia mnie jedno Panowie... Bo mam osłonę na łańcuch, a obok jest przecież ten siłownik... I w razie zerwania łańcucha, chyba nie powinno się mu nic stać ?
Znalazłem tą osłonę siłownika na necie i nie bardzo mogę sobie wyobrazić tego, jak wygląda to założone w SX.
W jakimś sklepie internetowym w Bydgoszczy bodajże (nie pamiętam adresu, a skopiowałem tylko foto) kosztuje 181 z czymś chyba zł !

Nie mam pojęcia jak nawet zrobić takie coś, bo ta osłona na nacie to raczej odlew aluminium chyba, a ja dysponuje takim czymś jak spawarki, szlifierki, tokarka itp. Tata ma Kowalstwo Artystyczne także ze zrobieniem (nie odlaniem) nie byłoby problemu...

Z góry dzięki i Pozdrawiam ;)
Było...
Suzuki RM 250 94'
KTM SX 125 04'
Będzie..
...

diego
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 168
Rejestracja: śr, 31 paź 2007, 21:55
Motocykl: sx125 / YZ250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Sprzęgło KTM SX 125.... Jak dbać ?

Post autor: diego » pt, 5 cze 2009, 00:22

Mam pytanie czy ta osłona pompki sprzęgła do każdego kata jest taka sama?? Tak naprawdę nie spotkałem się z podziałem pompek do różnych moto więc pewnie to samo ,ale lepiej zapytać.





Ps. Wiem że się troch władowałem w temat ale uznałem że niema sensu zakładać nowego na tak błahe pytanie.

diego
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 168
Rejestracja: śr, 31 paź 2007, 21:55
Motocykl: sx125 / YZ250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Sprzęgło KTM SX 125.... Jak dbać ?

Post autor: diego » sob, 6 cze 2009, 20:34

Chłopaki da rade mi pomóc??

SUCHY95
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 140
Rejestracja: wt, 5 lut 2008, 21:29
Motocykl: SXF250, SX125,
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło KTM SX 125.... Jak dbać ?

Post autor: SUCHY95 » ndz, 7 cze 2009, 02:11

hej,oslonki sa rozne i jak bedziesz kupowal w serwisie to po nr ramy dojda do tego jaka musi byc,u mnie przynajmniej tak to sie odbywa w bydzi i nigdy nie bylo wtopy ze nie pasuje,pzdr

marcin1989
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 20
Rejestracja: śr, 10 cze 2009, 21:59
Motocykl: KTM EXC 200
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło KTM SX 125.... Jak dbać ?

Post autor: marcin1989 » ndz, 5 lip 2009, 18:37

Siema, czy ktoś dorabiał samodzielnie osłonę wysprzęglika do 125? Chciałbym coś takiego "wystrugać", może macie fotki jak to powinno wyglądać, zawsze będzie trochę łatwiej :D. Chodzi o wysprzęglik lub jak kto woli siłownik sprzęgła umiejscowiony na silniku, pzdr.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”