HONDA CR 250 NIE PALI ZIMNA OD KOPA PROBLEM ZE ŚWIECĄ

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
mtz20
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 16 lis 2008, 22:29
Motocykl: HONDA CR250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

HONDA CR 250 NIE PALI ZIMNA OD KOPA PROBLEM ZE ŚWIECĄ

Post autor: mtz20 » wt, 19 maja 2009, 18:49

Witam mam honde cr 250 r1993 , problem jest taki ,żepo ok.10h od ostatniej jazdy motor juz nie odpali od kopa (jak bym kopał na odłączonym zapłonie , ani znaku), natomiast ciepły od pierwszego. Po przepchaniu okolo 10m chwyta ale nie wkreca sie na wysokie obroty , dopiero na wyższych biegach chodzi normalnie , ale to tylko przy pierwszej minucie od zapalenia , puźniej juz ok , taki problem mam tez gdy jade np dluzszy kawałek z górybez gazu to potem takze nie wchdozi przez chwile na obroty.ale bardziej chodzi mi o to ze ostatniego czasu nie dam rady jeździc gdyz świece mam na jakiej 2.5l benzyny :| , poprostu motor zaczyna przerywac - nagle gasnie i to by bylo na tyle. wtedy iskra jest, ale zulta i malutka nie odpala na niej(wogule jakaś dziwna ta iskra nawet na nowej świecy).Na świecy ngk za 40zł pojeździlem jakies 30min , juz duzo lepiej na iskrze.swieca gdy kope zimny motor jest mokra(podczas jazdy świeca jest czarna) , dysza w gazniku 175 , gaźnik byl własnie czyszczony ale nic to nie dało. Co moze byc przyczyną ?
Ostatnio zmieniony wt, 19 maja 2009, 23:30 przez mtz20, łącznie zmieniany 2 razy.

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: HONDA CR 250 NIE PALI ZIMNA OD KOPA PROBLEM ZE ŚWIECĄ

Post autor: ecik » wt, 19 maja 2009, 19:07

Jak jest czarna świeca tzn. że zalewa motocykl.
Musisz zmienić dyszę na mniejszą i powinno pomóc.

Autor tematu
mtz20
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 16 lis 2008, 22:29
Motocykl: HONDA CR250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: HONDA CR 250 NIE PALI ZIMNA OD KOPA PROBLEM ZE ŚWIECĄ

Post autor: mtz20 » wt, 19 maja 2009, 23:17

Ale do cr 250 , dysza to 175 i ja taka własnie mam :? czy moge zmienic na mniejsza ?
Miał ktoś może podobny problem?

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: HONDA CR 250 NIE PALI ZIMNA OD KOPA PROBLEM ZE ŚWIECĄ

Post autor: ecik » śr, 20 maja 2009, 17:18

mtz20 pisze:Ale do cr 250 , dysza to 175 i ja taka własnie mam :? czy moge zmienic na mniejsza ?
Miał ktoś może podobny problem?
Mniejszych nie da rady kupić? Że tak pytasz z zdziwieniem?
Możesz sprawdzić też czy nie masz za dużego stanu paliwa w gaźniku - odsyłam do serwisówki.

Najlepiej przechylaj motocykl pod kątem aż zacznie wylatywać paliwo z przelewu z gaźnika.
Pod kątem 45 stopni nie powinno się lać. Jeżeli leci paliwo szybciej to masz zły poziom paliwa ustawiony i to może psuć sprawę.

PS. Tłok kiedy ostatni raz wymieniałeś i na ile jest spasowany? Filter czysty? Membrana cała?

Autor tematu
mtz20
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 16 lis 2008, 22:29
Motocykl: HONDA CR250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: HONDA CR 250 NIE PALI ZIMNA OD KOPA PROBLEM ZE ŚWIECĄ

Post autor: mtz20 » śr, 20 maja 2009, 22:38

Tłok byl wymieniany hmm jakieś 30l wyjezdzilem od wymiany(była nowa tuleja) , ale po wymianie juz tak mi sie dzialo, świece mialem na dluzszy okres ale nie paliła już wtedy od kopa, dzisiaj probowalismy zalozyc cewke 12V od quada, iskra byla zdecydowanie lepsza (duza niebieska) , ale swiece zalewa bezyna - nie pali od kopa.mozna jakos ustawic gaźnik w takim wypadku , moze to on ma cos wspulnego? moze tez nie ma iskry gdy jest w cylindrze?co moglo by sie do tego przyczynic?, filtr czyszcze

bulamoto
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 251
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 19:57
Motocykl: yz125 sx125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: luban-olszyna-mirsk-jelenia gora
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: HONDA CR 250 NIE PALI ZIMNA OD KOPA PROBLEM ZE ŚWIECĄ

Post autor: bulamoto » czw, 21 maja 2009, 16:36

w sto pro masz rozregulowany gaznik :twisted: poczytaj o regulacji gaznika, zasiegnij wiedzy z serwisowki i sprawdz jeszcze stan membrany

Autor tematu
mtz20
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 16 lis 2008, 22:29
Motocykl: HONDA CR250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: HONDA CR 250 NIE PALI ZIMNA OD KOPA PROBLEM ZE ŚWIECĄ

Post autor: mtz20 » czw, 25 cze 2009, 23:34

Moze wiecie jak go ustawić, bo zalewa świece

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: HONDA CR 250 NIE PALI ZIMNA OD KOPA PROBLEM ZE ŚWIECĄ

Post autor: pytlar » pt, 26 cze 2009, 09:55

spróbuj najpierw opuścić iglice!! u mnie w gasgasie motor sie dławił i dusił na wolnych obrotach, na wysokie czasem nie chcial wejść, czasem zaczynał szarpac... opuściłem iglice na maxa i problem zginął :D pięknie ciągnie od samego dołu, z rana pali od pierwszego kopa, zadnego dławienia sie, ani nic z tych rzeczy :]
:)

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: HONDA CR 250 NIE PALI ZIMNA OD KOPA PROBLEM ZE ŚWIECĄ

Post autor: amator » pt, 26 cze 2009, 11:27

Z tego co opisujesz mam kilka pytań:
tłok wymieniałes jakies 30 litrow temu czyli ok.5 godzin pracy, co jeszcze wymieniałes i co sprawdzałeś przy okazji remontu??, jaki założyłeś rozmiar tłoka?, jaką uszczelkę założyłes pod glowicę nową czy starą na silikon?
czy po odpaleniu woda w chłodnicy nie bulgocze? , wycieka przez przelew?
Podpisuje sie również pod tym co pisał "bulamoto" i "Ecik" - membrama między gaznikem a cylindrem może być wyszczerbiona, sprawdzałeś to?
Filter powietrza musi być dokładnie umyty , wysuszony i nasączony olejem do filtrów.
spróbuj przed uruchomieniem zimnego otworzyć paliwo, przechylić cały motor na lewą strone do leżacego , podnieść i próbować palić na ssaniu.
No i czekam na odpowiedzi na zadane pytania Pozdarwiam

zawijaczszos
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 18
Rejestracja: wt, 16 cze 2009, 19:02
Motocykl: Honda cr 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Borkowo k. Nasielska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: HONDA CR 250 NIE PALI ZIMNA OD KOPA PROBLEM ZE ŚWIECĄ

Post autor: zawijaczszos » czw, 9 lip 2009, 06:53

Witam. Ja mam podobny problem od jakiegoś czasu z moją cr 250 tylko, że ja nie wymieniałem nic w silniku. Po pierwszym kopnięciu jest strzał z tłumika i nic więc. Odkręcam swiece, wlewam ze dwa korki bęzyny pod tłok i wtedy zapali od pierwszego kopnięcia. Tylko, że od takiego odpalania pewnie gwint od swiecy na głowicy dużo nie pożyje. Podczas jazdy nie muli, ładnie wkreca sie na obroty i nie gasnie na niskich obrotach.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: HONDA CR 250 NIE PALI ZIMNA OD KOPA PROBLEM ZE ŚWIECĄ

Post autor: amator » czw, 9 lip 2009, 22:55

zawijaczszos pisze:Witam. Ja mam podobny problem od jakiegoś czasu z moją cr 250 tylko, że ja nie wymieniałem nic w silniku. Po pierwszym kopnięciu jest strzał z tłumika i nic więc. Odkręcam swiece, wlewam ze dwa korki bęnzyny pod tłok i wtedy zapali od pierwszego kopnięcia. Tylko, że od takiego odpalania pewnie gwint od swiecy na głowicy dużo nie pożyje. Podczas jazdy nie muli, ładnie wkreca sie na obroty i nie gasnie na niskich obrotach.
Brak kompresji - Tłok do wymiany .Jak wlejesz troche paliwa nad tłok robisz tym samym uszczelnienie i dlatego pali.

zawijaczszos
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 18
Rejestracja: wt, 16 cze 2009, 19:02
Motocykl: Honda cr 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Borkowo k. Nasielska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: HONDA CR 250 NIE PALI ZIMNA OD KOPA PROBLEM ZE ŚWIECĄ

Post autor: zawijaczszos » pt, 10 lip 2009, 12:53

Ale jak bęzyna spływa z gaźnika przez te membrany pod tłok to powinna odpalić. Jak ja pchne zimna to po jakimś metrze na 4 biegu pali. Potem jak jest rozgrzana to lekko kopka kopne i odrazu odpala.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”