mały problem z rozrzadem CRF 250R

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
rydzyk673
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 43
Rejestracja: sob, 10 sty 2009, 16:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

mały problem z rozrzadem CRF 250R

Post autor: rydzyk673 » wt, 28 kwie 2009, 11:54

Witam.

Gdy sprawdzałem luz zaworowy zauwazyłem ze rozrzad nie jest idelanie zgrany. jak by nie całe pół zabka był przeskoczony. ale to fizycznie niemozliwe. wiec co moze byc ?
Załączniki
DSCF5335.JPG
DSCF5335.JPG (220.6 KiB) Przejrzano 6399 razy
DSCF5335.JPG
DSCF5335.JPG (220.6 KiB) Przejrzano 6399 razy
DSCF5336.JPG
DSCF5336.JPG (220.04 KiB) Przejrzano 6404 razy
DSCF5336.JPG
DSCF5336.JPG (220.04 KiB) Przejrzano 6404 razy
Ostatnio zmieniony czw, 10 wrz 2009, 20:54 przez rydzyk673, łącznie zmieniany 1 raz.

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: mały problem z rozrzadem CRF 250R

Post autor: wardzioch » śr, 29 kwie 2009, 08:30

Miałem dosłownie kilka dni temu ten sam problem co ustawiłem rozrząd w mojej YZF to był minimalnie przestawiony tez zmieniałem łańcuszek .
generalnie chodziło tylko o ten nieszczęsny napinacz (samoregulujący) łańcuszka rozrządu .Musisz na letko napiętym łańcuszku ustawiać albo dać o jeden punkt do przodu (ten u góry ) i dopiero teraz zakładać napinacz i powinno być OK.
PS. Możesz też źle założyć na dolnej zębatce łańcuszek
PSS. Wiesz jak postępować z samo regulatorem ?
Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

Autor tematu
rydzyk673
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 43
Rejestracja: sob, 10 sty 2009, 16:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: mały problem z rozrzadem CRF 250R

Post autor: rydzyk673 » śr, 29 kwie 2009, 15:21

dziki za odp wardzioch :D

no logiczne ze pokryciue znaków sie sprawdza na napietym napinaczu. I zawsze mi brakuje nie całe pół zabka na górnym wałku w prawo albo lewo.
Ostatnio zmieniony czw, 10 wrz 2009, 20:56 przez rydzyk673, łącznie zmieniany 1 raz.

MXrlz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 187
Rejestracja: sob, 2 lut 2008, 22:42
Motocykl: Honda crf 250 2006r.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: mały problem z rozrzadem CRF 250R

Post autor: MXrlz » pt, 1 maja 2009, 22:25

ustawiaj rozrzad na nie zalozonym napinaczu.. Przerabialem to juz paredziesiat razy. ustaw znaki u gory zgodnie ze znakami na dole oczywiscie to samo zaloz lancuszek.. ponownie u gory ustaw znaki juz z lancuszkiem a na dole kropeczka powinna byc na polowie znaku w crf zawsze jest i bedzie roznica polowy znaku poniewaz robisz to na nie zalozonym napinaczu zalozysz napinacz i powinno byc ok zawsze po ustawieniu rozrzadu kopnij pare razy czy wszystko ok

pozdro

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: mały problem z rozrzadem CRF 250R

Post autor: wardzioch » pt, 1 maja 2009, 23:19

Co mam na myśli z samo regulatorem ?
Odkręcasz śrubę 6mm i wkładasz mały śrubokręt w miejsce śruby i kręcisz w prawo wychodzi w lewo chowa się popychacz :) (a może na odwrót nie pamiętam ) zakładasz regulator chowasz popychacz (czyli kręcisz śrubokrętem do schowania popychacza i koniec (oczywiście regulator przykręcony na stałe do cylindra).
Nie mam crf-a ,ale błąd o pół zęba w yzf może nie przejść
Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

tomekcrf250x
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 26
Rejestracja: wt, 3 lut 2009, 18:54
Motocykl: CRF 250X
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: mały problem z rozrzadem CRF 250R

Post autor: tomekcrf250x » pt, 1 maja 2009, 23:48

w crf 250x jest tak zejak przekrecisz samoregulator do konca to sam ci sie zatrzymuje i wtedy amsz luzny łańcuszek i robisz to co amsz zrobic. potem jak wszystko poskłądasz to przekręcasz lekko samoregulatorem a on wraca na swoją pozycje, ja pozniej jeszcze delikatnie podciągnąłem ale wydaje mi sie ze to nie jest konieczne ;) tak ze powodzenia kolego :)

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: mały problem z rozrzadem CRF 250R

Post autor: wardzioch » sob, 2 maja 2009, 08:41

Bo wiesz chodzi mi o to że nie wszyscy o tym wiedzą jak samo regulator sie wysunie do końca (np: przy wymianie właśnie łańcuszka ) to już nie wraca , ma jaką blokadę że w żaden sposób nie judzie go cofnąć do tyłu i jest to tylko możliwe właśnie kręceniem śrubokrętem w środku :)
Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

Autor tematu
rydzyk673
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 43
Rejestracja: sob, 10 sty 2009, 16:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: mały problem z rozrzadem CRF 250R

Post autor: rydzyk673 » sob, 2 maja 2009, 09:06

Dzieki Panowie za odpowiedzi.

ja mam specjalny klucz do samonapinacza i krecac w prawo napinacz sie chowa. po wyjeciu kluczyka napinac automatynie napina. przy składaniu innych crosówek tez w nie kazdej rozrzad jest idealnie zgrany.... czasem 1 mm róznicy jest. to moze byc spowodowane tym jak bardzo jest naciagniety łancuszek lub tym jak grube mamy uszczelki pod głowica. wiec uwazam ze sprawa jest zamknieta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”