yz450f problem z chlodnica

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
kuba575
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: pt, 15 sie 2008, 20:46
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

yz450f problem z chlodnica

Post autor: kuba575 » ndz, 26 kwie 2009, 22:14

siema

Mam taki problem mam yz450f i ostatnio w prawą chłodnice udezyl mi dosyc mocno taki dość gruby patyk no i zgniutł mi 3-4 zeberka porobiły sie małe dziurki wiec dałem do takiego gościa to łata pozaklejał mi jakimś takim specjalnym klejem czy czymś tam do aluminiowych chłodnic no i sprawdzał to pod ciśnieniem i jest szczelna. Po zamontowaniu do zalaniu itd odpalam motor chodzi jakies 5min i tego wężyka co jest przy korku chłodnicy zaczyna najpierw kapać płyn a potem to juz coraz szybciej uciekać nie bardzo wiem czym to jest spowodowane.

ale mam jeden pomysł - że te 3 zgniecione żeberka jakby zmniejszają "przepustowość" chłodnicy i przy korku robi sie taki "zator" i wtedy termostat spod korka wypuszcza nadmiar, co o tym myślicie może to cos innego

halicki
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: sob, 4 mar 2006, 15:22
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yz450f problem z chlodnica

Post autor: halicki » śr, 29 kwie 2009, 15:41

czy gość spawał ci tą chłodnicę czy tylko nasypał tam jakiegoś proszku i zalał goracą wodą? wklej zdjęcia tej naprawy?

Autor tematu
kuba575
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: pt, 15 sie 2008, 20:46
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yz450f problem z chlodnica

Post autor: kuba575 » czw, 30 kwie 2009, 00:21

nie sypał żadnego proszku ani nie spawał tylko zakleił jakiś czymś wygloda jak poxipol troche fotki dodam jutro
szukam nowej chłodnicy sie znaczy nowej najlepiej używanej ale niegdzie nie moge znaleść :x
moze wiecie gdzie w świętokrzyskim regenerują chłodnice bo dzowniłem do paru firm do kielc ale mówą ze w aluminium nie pracują :( :evil: :x

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”