Honda CR 125 2002/3 klolor oleju

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Adziowy
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 49
Rejestracja: czw, 18 wrz 2008, 14:56
Motocykl: Honda Cr 125, Suzuki LTZ 400
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda CR 125 2002/3 klolor oleju

Post autor: Adziowy » sob, 25 kwie 2009, 14:49

Witam. Wiem że gdzieś na forum jest podobny wątek ale nie moge go znaleść. Dlatego pytam. Dzisiaj wymieniałem olej i ten stary był koloru szarego/siwego. Czy to jest normalne ? Przyznam że oleju nie wymieniam regularnie co 5 czy 6 godzin, ostatnio zmienialem z 25 mth temu :) Dzisiaj zalałem superolu bo akurat taki był na warsztacie :P Dobry wybór czy zmienić go na jakiś inny? Prosze o pomoc. Pozdro :)


PS. Dodam że kolor oleju na 100% nie jest od wody czy płynu z chłodnicy bo płynu mi nie ubywa :)

Autor tematu
Adziowy
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 49
Rejestracja: czw, 18 wrz 2008, 14:56
Motocykl: Honda Cr 125, Suzuki LTZ 400
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 125 2002/3 klolor oleju

Post autor: Adziowy » ndz, 26 kwie 2009, 19:04

I jeszcze jeden problem, też gdzieś czytałem o tym ale już nie pamiętam gdzie. Coś jak by stuka w silniku i jest to na 90% sprzęgło, bo gdy wciskam sprzęgło to stukanie ustaje. A jak puszcze to znowu brzęczy. Po rozgrzaniu już nie jest to takie mocno ale też słychać ( rzadziej ).

Jaka może być tego przyczyna ?? Proszę o pomoc :P Pozdro.

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 125 2002/3 klolor oleju

Post autor: ecik » wt, 28 kwie 2009, 13:02

Prawdopodobnie luz na koszu sprzęgłowym - na łożysku.

U siebie zmieniałem łożysko + tulejke i tak po paru mth znowu to samo....
Także standard

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Honda CR 125 2002/3 klolor oleju

Post autor: amator » wt, 28 kwie 2009, 13:21

Adziowy pisze:Witam. Wiem że gdzieś na forum jest podobny wątek ale nie moge go znaleść. Dlatego pytam. Dzisiaj wymieniałem olej i ten stary był koloru szarego/siwego. Czy to jest normalne ? Przyznam że oleju nie wymieniam regularnie co 5 czy 6 godzin, ostatnio zmienialem z 25 mth temu :) Dzisiaj zalałem superolu bo akurat taki był na warsztacie :P Dobry wybór czy zmienić go na jakiś inny? Prosze o pomoc. Pozdro :)


PS. Dodam że kolor oleju na 100% nie jest od wody czy płynu z chłodnicy bo płynu mi nie ubywa :)
olej siwieje od zawartego aluminium ze sprzegla w nim :!: , 25 godzin jazdy [-X życze dobrego samopoczucia [-o< , a na koniec sezonu szykuj łożyska w skrzyni do wymiany =D> .
Superol może byc , ale po 5-6 godzinach trzeba go zmienić a najlepiej pierwszy raz po takiej długiej przerwie po godzinie i nalać nowego .
.Sprzęgło - trzeba zdjąc mały dekielek i rozkręcic górny dekiel kosza i wszystko wyjąć i .sprawdzić . moze być że jedna tarcza jest pęknięta :drinkers:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”