zaciera sie lozysko na wale cr250

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
badtouchlover
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: wt, 27 maja 2008, 09:07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

zaciera sie lozysko na wale cr250

Post autor: badtouchlover » pt, 10 kwie 2009, 11:52

witam, mam problem z moja cr 250, otoz za kazdym razem jak wymieniam lozyska na wale to za kazdym razem zaciera sie po stronie zaplonu, nie moge dojsc z jakiego powodu to sie dzieje, gosciu ktoremu woze na prase zeby wyprasowac i wprasowac mowi ze za duzy scisk jest na lozysku ale kupilem takie samo jak oryginal formy KOYO i o tych samych parametrach wiec nie rozumiem dlaczego tak sie dzieje ;/ ostatnio przejezdzilem niecaly dzien i padlo ;/ pomozcie

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zaciera sie lozysko na wale cr250

Post autor: ecik » pt, 10 kwie 2009, 22:45

Wał masz rozcentrowany i dlatego siada po jednej stronie. Pewnie wbijałeś i przez to tak się stało. Trzeba rozgrzać łożyska dobrze i wał lekko sam wejdzie i wtedy nie będzie już problemów.
W każdym razie pierw musisz wycentrować wał.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: zaciera sie lozysko na wale cr250

Post autor: amator » pt, 10 kwie 2009, 23:53

To ze koyo to nie znaczy ze takie same. łozysko na wał musi być z luzem C3 konkretnie do cr 63/28C3. Mam nadzieje że zakrycie (uszczelnienie) przed montażem wyjmujesz bo inaczej mieszanka nie będzie dochodzic i nie będzie smarowania . pozdrawiam

pawciu16v
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 105
Rejestracja: sob, 7 cze 2008, 12:44
Motocykl: yzf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: wa-wa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zaciera sie lozysko na wale cr250

Post autor: pawciu16v » sob, 11 kwie 2009, 00:28

lepiej nie grzej lozysk tylko na prasie powciskaj... jak kiedys grzalem to jedno stanelo po 4mth jazdy.... kulki po pekaly... bylo przegrzane.... :twisted:

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Birthday
Kontakt:
Status : Offline

Re: zaciera sie lozysko na wale cr250

Post autor: piotrgurski » sob, 11 kwie 2009, 00:40

Pamiętaj jeszcze że musisz powiedzieć dając do centrowania że nie można w ABSOLUTNIE :!: :!: :!: żaden sposób naruszyć blach którymi są pokryte przeciwwagi inaczej rozleci Ci się cały silnik tak jak mi i wielu innym.
ADV/Adventure

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zaciera sie lozysko na wale cr250

Post autor: ecik » sob, 11 kwie 2009, 08:21

pawciu16v pisze:lepiej nie grzej lozysk tylko na prasie powciskaj... jak kiedys grzalem to jedno stanelo po 4mth jazdy.... kulki po pekaly... bylo przegrzane.... :twisted:
Tak na prasie..... wystarczy, że się minimalnie źle łożysko będzie wprasowywać to ci karter wyłupie. Widziałem już taki przypadek.

Zawsze jak składamy wał i wsadzamy łożyska to je grzejemy i wszystko chodzi super! Nigdy nie miałem z takim czymś problemów. Widocznie ładnie musiałeś grzać xD.

pawciu16v
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 105
Rejestracja: sob, 7 cze 2008, 12:44
Motocykl: yzf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: wa-wa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zaciera sie lozysko na wale cr250

Post autor: pawciu16v » sob, 11 kwie 2009, 10:36

no wlasnie mocno nie grzalem... :twisted: a jak je wyjalem to kulki byly po pekane.... a na prasie nie mam zadnych problemow tylk trzeba wszystko z glowa robic

lukasz_eu
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 23:35
Motocykl: KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zaciera sie lozysko na wale cr250

Post autor: lukasz_eu » sob, 11 kwie 2009, 11:52

ecik pisze:
pawciu16v pisze:lepiej nie grzej lozysk tylko na prasie powciskaj... jak kiedys grzalem to jedno stanelo po 4mth jazdy.... kulki po pekaly... bylo przegrzane.... :twisted:
Tak na prasie..... wystarczy, że się minimalnie źle łożysko będzie wprasowywać to ci karter wyłupie. Widziałem już taki przypadek.

Zawsze jak składamy wał i wsadzamy łożyska to je grzejemy i wszystko chodzi super! Nigdy nie miałem z takim czymś problemów. Widocznie ładnie musiałeś grzać xD.
Trochę pomarudzę ale widzę że piszesz najpierw o wyłupaniu kartera - to chyba przy wprasowaniu łożyska w połówkę silnika
a potem o grzaniu łożysk (jak się rozgrzeją to się rozszerzają - to chyba po nagrzaniu na wał zakładasz).
To jak je w końcu wkładacie na wał czy w połówkę?

Ja wkładam najpierw tam gdzie ciężej idzie obojętnie czy to wał czy karter i łożyska dobijam tulejką opartą o bieżnię która wchodzi (jak na wał to wewnętrzną, jak w połówkę zewnętrzną) używam najczęściej starych rozwalonych łożysk do wbicia żeby nie uszkodzić koszyka trzymającego kulki.

Tylko trzeba zwracać uwagę żeby wszystko z wyczuciem a nie klepać w wał jak kretyn.
Jak coś nie halo to biorę na prasę ale zwykle nie ma takiej potrzeby.

pawciu16v
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 105
Rejestracja: sob, 7 cze 2008, 12:44
Motocykl: yzf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: wa-wa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zaciera sie lozysko na wale cr250

Post autor: pawciu16v » sob, 11 kwie 2009, 12:32

na wal wbijam tak jak mowisz (i tu wlasnie jak grzalem to sie rozp.....) a w kartery na prasie, bo trzeba by kartery grzac :mrgreen: a aluminium i uszczelniacze nie lubia temperatury :lol:

Autor tematu
badtouchlover
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: wt, 27 maja 2008, 09:07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zaciera sie lozysko na wale cr250

Post autor: badtouchlover » sob, 11 kwie 2009, 15:30

witam znow dzisiaj mi sie lozysko prawdopodobnie zatarlo ;/ juz 3 razy zmienialem i zawsze po tej samej stronie sie zaciera! wprasowalem sam podgrzewajac polowke opalarka a lozysko schladzajac i weszlo idealnie i bez zadnych oporow... lozyska jak w oryginale c3 63/28 ... jak wozilem wal do centrowania to gosciu poiwedzial ze tam nic nie trzeba robic ze niby wszytsko jest ok ;/ wiec nie mam pojecia moze poprostu mu sie nei chcialo tego robic. co z tym teraz robic mam powie ktos? wiezc do wywazania wal? bo tez sadze ze to nei jest wina lozysk tylko walu, i jak go nastepnie zamontowac/wprasowac zeby przypadkiem nie wykrzywic?

pawciu16v
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 105
Rejestracja: sob, 7 cze 2008, 12:44
Motocykl: yzf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: wa-wa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zaciera sie lozysko na wale cr250

Post autor: pawciu16v » sob, 11 kwie 2009, 23:29

to trzeba przyczyny gdzie indziej szukac... w karterze sa takie male otwory ktorymi sie smaruje lozysko, moze masz jeden zapchany? jak zakladasz nowe lozyska to zdejmujesz te oslony co sa na nim jak je montujesz ???

Grzechu_MX
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 304
Rejestracja: wt, 18 wrz 2007, 17:01
Motocykl: Na razie nie ma
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: zaciera sie lozysko na wale cr250

Post autor: Grzechu_MX » sob, 11 kwie 2009, 23:41

pawciu16v pisze:na wal wbijam tak jak mowisz (i tu wlasnie jak grzalem to sie rozp.....) a w kartery na prasie, bo trzeba by kartery grzac :mrgreen: a aluminium i uszczelniacze nie lubia temperatury :lol:
Jak nie będziesz grzał karteru " do czerwoności" to karter wytrzyma i uszczelniacze też.
Moto sprzedane, zbieram kasę na następne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”