Honda CR 250 - Uszczelniacz na wale

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
keny150
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: czw, 25 gru 2008, 10:54
Motocykl: KTM 520 EXC 01'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda CR 250 - Uszczelniacz na wale

Post autor: keny150 » pn, 30 mar 2009, 12:44

Witam! Mam problem dotyczący "brania" oleju ze skrzyni (dość mocno kopci z tłumnika pomimo odpowiedniej proporcji oleju/etyliny). W/g wstępnych wskazówek przyczyna to uszkodzony uszczelniacz na wale od strony sprzęgła (mam nadzieję,że nie uszczelka pomiędzy karterami). Pytanie dotyczy czy po zdemontowaniu całego kosza uszczelniacz ten będzie dostępny tzn. czy da radę go wyjąć i założyć nowy bez rozpoławiania silnika. Pozatym może ktoś zna rozmiar tego uszczelniacza? Jakiej marki kupić ten uszczelniacz abym mógł o nim zapomnieć na dłużej :wink: . Honda CR 250 z 1992r. Walczę teraz z demontażem kosza :oops: , nie mogę odkręcić tej cholernej nakrętki (27') , nie mogę zablokować dobrze kosza abym mógł swobodnie odkręcić tą nakrętkę (chyba dobrze próbuję odkręcić?! - gwint normalny czyli prawy).
Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

Vini21
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: czw, 3 sty 2008, 15:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Uszczelniacz na wale Honda CR 250

Post autor: Vini21 » pn, 30 mar 2009, 16:38

Da sie wyjąć ten uszczelniacz bez rozpoławiania silnika:) Polecam odkręcenie kosza za pomocą klucza pneumatycznego,nie będziesz musiał sie męczyć z blokowaniem,a co do uszczelniacza to w manualu masz OIL SEAL (38X58X11)
91201-KA4-004 a co do firmy to kup coś lepszego żeby dłużej wytrzymał

kylo
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: pn, 8 wrz 2008, 10:50
Motocykl: YZ 125 T1
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: spytkowice k. rabki
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Uszczelniacz na wale Honda CR 250

Post autor: kylo » pn, 30 mar 2009, 20:19

Hej, przerabiałem u siebie to, jak mówi kolega pneumat to rozwiązanie, ja właśnie tak odkręciłem, gwint masz normalny więc w lewo odkręcasz, później przy ściąganiu kosza masz chyba dwie podkładki i łożysko, nie zgub, ściągasz zębatkę z wału, delikatnie koło regulatora odśrodkowego, tulejkę dystansową też ściągasz, wyrywasz stary uszczelniacz i wbijasz nowy. Jaki? Ja kupiłem proxa, tyle że w komplecie z drugim, tym od strony zapłonu, może dostaniesz jeden co potrzebujesz. Powodzenia :)
Prostowanie dyfuzorów, toczenie, frezowanie...

Autor tematu
keny150
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: czw, 25 gru 2008, 10:54
Motocykl: KTM 520 EXC 01'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 - Uszczelniacz na wale

Post autor: keny150 » wt, 31 mar 2009, 13:34

:evil: :evil: :evil: , zrobiłem przyrząd do blokowania na wszystkie śruby i jak odkręcałem to ........ zerwało mi wszystkie słupki z kosza !!!!!!!!!! Ale jestem .... :oops: :oops: :oops: teraz jeszcze czeka mnie kupno kosza..... ale nadal nie odkręciłem tej piep...rzonej nakrętki!!! Chyba boschem ją potraktuję bo już nie mam sposobu na jej odkręcenie.....

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 250 - Uszczelniacz na wale

Post autor: zielorz » wt, 31 mar 2009, 15:06

Tylko klucz pneumatyczny ;) Podjedź z silnikiem do wulkanizacji to ci to zrobią. Ewentualnie można wrzucić bieg i blokować koło.

Pozdrawiam

Grzechu_MX
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 304
Rejestracja: wt, 18 wrz 2007, 17:01
Motocykl: Na razie nie ma
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 250 - Uszczelniacz na wale

Post autor: Grzechu_MX » wt, 31 mar 2009, 15:23

jest tez patent ze wkładasz podkładke między koła zębate, tylko teraz nie pamiętam co i jak. Moze ktos wie o co chodzi i napisze.
Moto sprzedane, zbieram kasę na następne.

kylo
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: pn, 8 wrz 2008, 10:50
Motocykl: YZ 125 T1
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: spytkowice k. rabki
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 250 - Uszczelniacz na wale

Post autor: kylo » wt, 31 mar 2009, 15:55

jest taki patent tylko że to trochę :D nie działa jak nie masz tarczek sprzęgłowych i całej reszty,
keny150 nie traktuj niczego boschem, zrób jak Ci radzimy
Prostowanie dyfuzorów, toczenie, frezowanie...

Vini21
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: czw, 3 sty 2008, 15:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 250 - Uszczelniacz na wale

Post autor: Vini21 » wt, 31 mar 2009, 17:45

keny wystarczyło pomyśleć i posłuchać rad,przeszedłem kiedyś to samo jak miałem aprilie :) Ale szkoła kosztuje

Autor tematu
keny150
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: czw, 25 gru 2008, 10:54
Motocykl: KTM 520 EXC 01'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 - Uszczelniacz na wale

Post autor: keny150 » wt, 31 mar 2009, 20:20

No tak tylko zaczym przeczytałem posty o pneumacie to już było po fakcie..... , ale nauka kosztuje....naciąłem boschem nakrętkę i jest ok. nie uszkadzając gwintu. Nadzwoniłem się w sprawie kupna kosza (wiekszość miała uszkodzone czyt. ułamane te słupki,czyli nie pierwszy jestem :wink: ) ale po 15 telefonie wkońcu mam... za stówkę. Mam nadzieję,że wymiana uszczelniacz, która mnie kosztowała sporo nerwów i pieniędzy przyniesie efekt . Uszczelniacz , który wyjąłem był trochę twardy. Następnym razem bez pneumata nie podejdę "nauka".

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 - Uszczelniacz na wale

Post autor: wardzioch » wt, 31 mar 2009, 20:48

Ja napisze tak że swojego doświadczenia, klucz pneumatyczny NIE zawsze odkręci nakrętkę
mój sposób zakładam zębatkę (najlepiej starą na silnik) i przykręcam właśnie tą zębatkę w imadło i dalej kluczem pneumatycznym (nie ma mocy żeby się nie odkręciła , aha i jeszcze jedna ważna sprawa klucz pneumatyczny 100% mocy i sprężarka 120% MOCY !!!
Kosz sprzęgłowy (a raczej jego środek) jest bardzo delikatny i nawet specjalne blokady na kosz potrafią go uszkodzić.
Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

PO!NT
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: wt, 20 mar 2007, 15:18
Motocykl: CR 250r 03r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 250 - Uszczelniacz na wale

Post autor: PO!NT » czw, 2 kwie 2009, 00:54

Jeśli masz silnik w ramie to możesz zapiać 5 bieg i nacisnąć tylni hamulec do oporu wtedy odkręcasz :) sprawdzone . A jeżeli masz wyciągnięty to zawiń na zębatkę łańcuch tak żeby się zablokował i wtedy tez odkręcisz kosz.
Kiedyś będzie zielony :P

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Honda CR 250 - Uszczelniacz na wale

Post autor: amator » czw, 2 kwie 2009, 11:53

Podpowiem jeszcze od siebie że żeby by łatwo odkręcić/ zakręcić koło zamachowe i kosz sprzęgłowy trzeba wykrecić świecę , tłok ustawic w górnym punkcie i cofnąc troche , przez otwór świecy wprowadzić do cylindra ok 50 cm grubego szmurka , może być linka do bielizny, i pokrecić tłokiem w strone odkręcania/zakręcania. oczywiście przy koszu trzeba włączyć jakis bieg. Patent oryginalny z firmy Stihl (piły motorowe) do odkręcania sprzęgła odśrodkowego i koła zamachowego. pozdarwiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”