Rm 85 padł tłok?

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
metalbeast
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 267
Rejestracja: ndz, 8 lut 2009, 00:07
Motocykl: Kawsaki KX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rm 85 padł tłok?

Post autor: metalbeast » wt, 24 mar 2009, 23:14

ale czym mierzyłeś ? sa takie specjalne narzedzia jak mikrometr i średnicówka (nie wiem co do czego, płace i mi mierzą). Jeśli mierzyłeś suwmiarką to nawet nie pytaj o nic dalej tylko leć pomierzyć jak należy.
BANDIT

Autor tematu
dominikos
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 105
Rejestracja: pt, 4 lip 2008, 12:57
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rm 85 padł tłok?

Post autor: dominikos » wt, 24 mar 2009, 23:18

własnie sufmiarka mierzyłem :/. Ale dalej nie wiem od czego sa te wgniecenia w tłoku.mozliwe było ze jakis syf wleciał z paliwe ale tez prawdo podobnie gdy wykręcałem swiece i dawalem troche paliwa do cylka to mogło cos wleciec .

Vini21
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: czw, 3 sty 2008, 15:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Rm 85 padł tłok?

Post autor: Vini21 » śr, 25 mar 2009, 08:30

A może poprzedni właściciel miał jakąś przygodę?jak nie znalazłeś żadnego syfu to już musiało to być tak z tego wszystkiego wnioskuje

metalbeast
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 267
Rejestracja: ndz, 8 lut 2009, 00:07
Motocykl: Kawsaki KX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rm 85 padł tłok?

Post autor: metalbeast » śr, 25 mar 2009, 11:51

też bym obstawiał, że to sprawka poprzednika, bo te kratery są na tyle duże, że byś znalazł tam coś raczej, poza tym wygląda to dziwnie, bo jest dookoła głowicy i tłoka. Mi się to skojarzyło z kulkami od łożysk, ale wiadomo, że kulek w okolicy nie ma. Tylko dziwne, że na środku tego nie ma. Głowica jakoś przejdzie, ale tłok bym zmienił. tylko żeby to zrobić pomierz cylinder!
BANDIT

superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rm 85 padł tłok?

Post autor: superpimp » śr, 25 mar 2009, 12:32

w przeszłości pękł komuś pierścień lub sypło się łożysko igiełkowe, wpadło nad tłok Sajgon gotowy widziałem takie przypadki, głowica może zostać nic się nie stanie, cylek lepiej pomierz porządnie a nie suwmiarką no i tłok do wymiany ja bym na takim nie jeździł jest on konkretnie osłabiony i może pęknąć w każdej chwili.

Autor tematu
dominikos
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 105
Rejestracja: pt, 4 lip 2008, 12:57
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rm 85 padł tłok?

Post autor: dominikos » śr, 25 mar 2009, 14:57

Tłok to wiem ze trzeba zmienic bo jest tragiczny. :/ jaki powinien byc luz 0,4 ? i sprobuje zrobyc tak ze wleje troche benzyny ekstrakcyjnej do skrzyni korbwej popłukam troche i wyleje i moze cos sie znajdzie.

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rm 85 padł tłok?

Post autor: ecik » śr, 25 mar 2009, 19:47

Pasuje się tłok od 0,04-0,06
Pozdro

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Rm 85 padł tłok?

Post autor: amator » śr, 25 mar 2009, 23:18

Vini21 pisze:A może poprzedni właściciel miał jakąś przygodę?jak nie znalazłeś żadnego syfu to już musiało to być tak z tego wszystkiego wnioskuje
metalbeast pisze:też bym obstawiał, że to sprawka poprzednika, bo te kratery są na tyle duże, że byś znalazł tam coś raczej, poza tym wygląda to dziwnie, bo jest dookoła głowicy i tłoka. Mi się to skojarzyło z kulkami od łożysk, ale wiadomo, że kulek w okolicy nie ma. Tylko dziwne, że na środku tego nie ma. Głowica jakoś przejdzie, ale tłok bym zmienił. tylko żeby to zrobić pomierz cylinder!
superpimp pisze:w przeszłości pękł komuś pierścień lub sypło się łożysko igiełkowe, wpadło nad tłok Sajgon gotowy widziałem takie przypadki, głowica może zostać nic się nie stanie, cylek lepiej pomierz porządnie a nie suwmiarką no i tłok do wymiany ja bym na takim nie jeździł jest on konkretnie osłabiony i może pęknąć w każdej chwili.
To niemożliwe żeby to była sprawka poprzednika . Obejrzyjcie dokładnie jeszcze raz :roll: . To jest wszystko świerze , tam nie ma żadnego nagaru . Ani na tłoku ani na głowicy. Jeżeli to byłoby wcześniejsze to te wszystkie wgnioty byłyby czarne a tak nie jest, są białe i czyste. Poradziiłem juz włascicielowi żeby przemył skrzynię korbowa . Wgniotów na środku głowicy i tłoka nie będzie ponieważ głowica ma kształt góralskiego kapelusza i w tych miejscach gdzie w kapeluszu jest rondo w głowicy jest najciaśniej i tłok tam dochodzi bardzo blisko krawedzi głowicy. Ja stawiałem na koszyczek korbowodu ale właściciel twierdzi że korba jest w porządku. pozostaje dziurawy filter powietrza ale to chyba żwir musialoby przeciągnąc . pozdarwiam :wink:

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Rm 85 padł tłok?

Post autor: piotrgurski » śr, 25 mar 2009, 23:53

amator pisze: Ja stawiałem na koszyczek korbowodu ale właściciel twierdzi że korba jest w porządku.
Tyle że własciciel z tego co pisze to wnioskuje że ma mierne doświadczenie i chyba nie do końca zna się na silnikach :( więc jego stwierdzenie że łożysko w korbie jest ok jak dla mnie nie jest wiarygodne. Takie zniszczenie w 9 przypadkach na 10 powoduje dolne łożysko korbowodu a jak ktoś się dziwi z kąd igły znalazły się z pod tłoka nad nim to odsyłam do literatury zasady działania silnika 2T pzdr Fifi :wink:
ADV/Adventure

Autor tematu
dominikos
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 105
Rejestracja: pt, 4 lip 2008, 12:57
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rm 85 padł tłok?

Post autor: dominikos » czw, 26 mar 2009, 19:11

sprawdzałem dokladnie jeszcze raz wszystko:
Korbowód nie ma luzów a łozysko jest całe i nic sie z nim sie stało
zadnego sufu tam nie znalazłem ani nic w tym stylu a jak pamietam to gdy zdejmowalem tłok to zaden kawałek metalu lub czegos nie wyleciał ani nic w tym stylu.
Cylinder został zmierzony i jego srednica to 48mm.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”