EXCR450 gotuje sie chlodnica

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Amen77
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: czw, 12 mar 2009, 09:44
Motocykl: EXC-R 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznan
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

EXCR450 gotuje sie chlodnica

Post autor: Amen77 » śr, 18 mar 2009, 20:01

Witam

Drugi raz z rzedu moj EXCR 4.5 z 2008 sie zagotowal. Opisze moze sytuacje obie:

Pierwszy raz na torze Cross Country , gotowal sie 2-3 razy w ciagu jedneg okrazenia, fakt faktem ostro dostawal na 1szym biegu bo nadrabialem brak skilla odkreceniem rollgazu ;D w wielu sytuacjach, gdy sie kopalem.

Dzis na treningu na torze crossowym po ok 2h tez sie zaczal troche gotowac, duzo jezdzilem na 1szym biegu.
Jako ze nie zmienilem zebatki na terenowa jeszcze (robie to jutro) to motor jest szybszy i ciezko mi na 2jce jezdzic podczas nauki, mysle ze zebatka to zmieni.

Jak slyszalem gotuje mi sie moto ponoc od jazdy na tym pierwszym biegu, jak sadzicie? przyjac to za wytlumaczenie czy brac sie za przeglad jakis silnika? Sprzet nowy ma przejechane moze ze 150km max , mh nie pamietam ale pewnie nie wiecej niz 10h. Olej wymieniony w skrzyni i silniku jakies 4h temu

Skand inand wiem ze sa wentylatory na chlodnice do EXCR czy one duzo daja? warto 500zl na to wydac?

Pzdr.
Autoryzowany serwis i tuning zawieszeń KYB, Ohlins // Serwis: WP, Showa, Elka.Tuning marek: Racetech, Pro Circuit, Factory Connection<br>
http://www.lastlap.pl THOR, FOX, ASTERISK, SIDI, EVS, GAERNE, AIROH, 661 w super cenach!</br>

pawlo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 144
Rejestracja: śr, 21 maja 2008, 12:12
Motocykl: GAS GAS TxT 280 pro
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: ok Żywca
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: EXCR450 gotuje sie chlodnica

Post autor: pawlo » śr, 18 mar 2009, 21:32

moze masz za mało płynu dolewasz jak sie zagotuje ? a na pewno masz mały przepływ powietrza na tym pierwszym biegu zwłaszcza w terenie
People coming, people going, people born to die, Don't ask me, because I don't know why

SUCHY95
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 140
Rejestracja: wt, 5 lut 2008, 21:29
Motocykl: SXF250, SX125,
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: EXCR450 gotuje sie chlodnica

Post autor: SUCHY95 » śr, 18 mar 2009, 21:52

zamontuj wentylator i masz problem z glowy,mialem kiedys exc i ten sam bol,po montazu wentylatora problem zniknal,excr jest bardziej przeznaczony na dluzsze przeloty niz na tor,dlatego mam sxf i jeszcze nigdy mi sie nie zagotowal na torze,a exc non stop,montuj wentylator i ognia,bedzie OK :drinkers:

Vini21
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: czw, 3 sty 2008, 15:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: EXCR450 gotuje sie chlodnica

Post autor: Vini21 » śr, 18 mar 2009, 22:00

Na początek zdemontuj termostat :) Ja przy moim tak zrobiłem i problemu nie ma

SUCHY95
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 140
Rejestracja: wt, 5 lut 2008, 21:29
Motocykl: SXF250, SX125,
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: EXCR450 gotuje sie chlodnica

Post autor: SUCHY95 » śr, 18 mar 2009, 22:27

demontaz termostatu hmm,mozna tez to zrobic ,ale przy przelotowkach lesnych bedzie duze schlodzenie silnika, a to nie jest dla niego dobre :)no chyba ze bedziesz smigal tylko po torze to mozesz tak zrobic,ale docelowo zrob tak jak zaleca to producent i nie kombinuj z patentami,ale jak zamierzasz tylko latac po torze to sprzedaj tego walca i kup sxf,crf,yzf itp.pzdr

Autor tematu
Amen77
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: czw, 12 mar 2009, 09:44
Motocykl: EXC-R 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznan
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: EXCR450 gotuje sie chlodnica

Post autor: Amen77 » śr, 18 mar 2009, 23:35

Dzieki za info :) No walca ledwo kupilem, mam tez zamiar jezdzic po lasch z kumplami na enduro. Choc przyznam ze jazda na torze wciaga coraz bardzej.. dzis jezdzilem tez SXF 08 na zawiasach ohlinsa.. i musze powiedziec ze bylo mi o wiele latwiej brac zakrety, bandy etc.. Moj sie troche wali w dol momentami, tamten wogole.
Pewnie w przyszlosci dokupie uzywke 2.5 na tor sobie ;D do typowego katowania.

:axe: Teraz pozostaje dokupienie wentylatora skoro mowicie ze to duzo daje.
Autoryzowany serwis i tuning zawieszeń KYB, Ohlins // Serwis: WP, Showa, Elka.Tuning marek: Racetech, Pro Circuit, Factory Connection<br>
http://www.lastlap.pl THOR, FOX, ASTERISK, SIDI, EVS, GAERNE, AIROH, 661 w super cenach!</br>

marekkrk
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: śr, 26 kwie 2006, 22:56
Motocykl: KTM EXC-F 350 2015
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: EXCR450 gotuje sie chlodnica

Post autor: marekkrk » pt, 20 mar 2009, 19:34

Amen77 pisze:Dzieki za info :) No walca ledwo kupilem, mam tez zamiar jezdzic po lasch z kumplami na enduro. Choc przyznam ze jazda na torze wciaga coraz bardzej.. dzis jezdzilem tez SXF 08 na zawiasach ohlinsa.. i musze powiedziec ze bylo mi o wiele latwiej brac zakrety, bandy etc.. Moj sie troche wali w dol momentami, tamten wogole.
Pewnie w przyszlosci dokupie uzywke 2.5 na tor sobie ;D do typowego katowania.

:axe: Teraz pozostaje dokupienie wentylatora skoro mowicie ze to duzo daje.
z wentylatorem jest jeden problem. mianowicie pracuje nawet po zgaszeniu motocykla, i z opini które znam od kilku osób w sposób bardzo szybki rozładowuje akumulator. KTM-y często lubią zagotować. myślę, że zamiast kupować wentylator trzeba zmienić kilka nawyków. np. w chwili gdy się zatrzymuję na chwilę, gasić motocykl, nie piłować na 1 biegu itp.

Marek

SUCHY95
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 140
Rejestracja: wt, 5 lut 2008, 21:29
Motocykl: SXF250, SX125,
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: EXCR450 gotuje sie chlodnica

Post autor: SUCHY95 » pt, 20 mar 2009, 20:46

witam,nie sluchaj glupot od ludzi ktorzy slyszeli cos od innych ,ale z tym problemem osobiscie kontaktu nie mieli :twisted: ,,w moich exc a byly to kiedys 450i525 zamontowalem wentylator ktory pracowal prawie non stop,i jakos przez dwa lata akumulatora nie wyladowywal,pracowal po wylaczeniu moto, az do momentu schlodzenia cieczy do temperatury przy ktorej wlacznik termiczny go wylaczyl. to ze komus, gdzies tam wentylator ako wyladowal to bylo tylko i wylacznie dlatego ze mial ako juz do wymiany, a ludzil sie ze jest dobre i mit poszedl dalej, wiec montuj go i ciesz sie jazda w kazdych ekstremalnych warunkach,jak masz ako dobre to nic przykrego cie nie spotka :D pzdr

marekkrk
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: śr, 26 kwie 2006, 22:56
Motocykl: KTM EXC-F 350 2015
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: EXCR450 gotuje sie chlodnica

Post autor: marekkrk » sob, 21 mar 2009, 14:19

SUCHY95 pisze:witam,nie sluchaj glupot od ludzi ktorzy slyszeli cos od innych ,ale z tym problemem osobiscie kontaktu nie mieli :twisted: ,,w moich exc a byly to kiedys 450i525 zamontowalem wentylator ktory pracowal prawie non stop,i jakos przez dwa lata akumulatora nie wyladowywal,pracowal po wylaczeniu moto, az do momentu schlodzenia cieczy do temperatury przy ktorej wlacznik termiczny go wylaczyl. to ze komus, gdzies tam wentylator ako wyladowal to bylo tylko i wylacznie dlatego ze mial ako juz do wymiany, a ludzil sie ze jest dobre i mit poszedl dalej, wiec montuj go i ciesz sie jazda w kazdych ekstremalnych warunkach,jak masz ako dobre to nic przykrego cie nie spotka :D pzdr
to nie są "głupoty od ludzi ktorzy slyszeli cos od innych", ale potwierdzone i sprawdzone informacje.
może wiatraczek sprawdza się to w płaskim terenie (z tego co widzę, mieszkasz w solcu kujawskim) gdzie między odpalaniem motocykla robisz dłuższe przebiegi, co oczywiście powoduję dłuższą prace alternatora i ładowanie akumulatora. Jeśli jeżdzi się w płąskim terenie po przecinkach leśnych (a tak jest na północy polski) naturalnym elementem chłodzenia jest wiatr który łapiesz w chłodnice jadąc z dużymi prędkościami. Ja natomiast mieszkam w krakowie, i jeżdzę głównie po górach. Tutaj czasem trzeba używać rozrusznika kilka/kilkanaście razy przy ciężkim podjeździe, motocykle łapią dużą temperaturę się jak trzeba je atakować wielokrotnie na niskich biegach. I mimo że motocykle gotują, NIKT z moich znajomych ani osób które znam nie używa wiatraczka. Właśnie z powodu rozładowywania akumulatora. Sprobuj sobie potem odpalić na kopa 450 jak jesteś jedną nogą podparty, bo z drugiej strony nie masz o co, a np. 5 krotna proba podjazdu wybrała ci wszystko co miałeś w rękach. A aku ci własnie padł, bo 5 razy odpoczywałeś po 5 minut po każdej probie i cały czas mielił wiatraczek.
U nas się szanuje prąd w akumolatorkach :)

Marek

future2006
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: wt, 14 lip 2009, 00:47
Motocykl: KTM EXC 400 R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: dolny slask
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: EXCR450 gotuje sie chlodnica

Post autor: future2006 » czw, 16 lip 2009, 00:17

witam mam podobny problem po zamontowaniu wentylatora jest problem z aku i ładowaniem przed motarzem tego nie było wiec czego sie czepiac czy wyciagnąc bezpiecznik od niego :P

Autor tematu
Amen77
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: czw, 12 mar 2009, 09:44
Motocykl: EXC-R 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznan
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: EXCR450 gotuje sie chlodnica

Post autor: Amen77 » czw, 30 lip 2009, 21:38

Zamontowalem ten wentylator z 3mce temu jakos. Zero problemu z grzaniem sie, wlacza sie czasem. Nawet w te upaly teraz nie jest zle. Aku nie ladowalem od nowosci , chodzi wszystko si. U mnie sie sprawdzilo. Ciesze ze go mam bo po pilowaniu w blocie poligonu cieszy ucho jak chlodzi moje malenstwo.
Autoryzowany serwis i tuning zawieszeń KYB, Ohlins // Serwis: WP, Showa, Elka.Tuning marek: Racetech, Pro Circuit, Factory Connection<br>
http://www.lastlap.pl THOR, FOX, ASTERISK, SIDI, EVS, GAERNE, AIROH, 661 w super cenach!</br>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”