Suzuki RM 250 1991r. - Brak iskry

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Pytlak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 22
Rejestracja: ndz, 18 lis 2007, 17:26
Motocykl: Suzuki RM 250/F2 DOG/ 525 EXC
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Suzuki RM 250 1991r. - Brak iskry

Post autor: Pytlak » pn, 16 mar 2009, 17:52

Witam,
mam problem :( poniewaz w moim moto zapodziala sie gdzies iskra i nie mam pojcia jaka jest tego przyczyna. Niby kable wszystkie sa podlaczone i nie maja zrytej izolacji. Moto przed tym mylem myjka i troche nabilo sie wody pod dekiel tam od magneta (Sladowe ilosci) i myslalem ze tego wina ale suszylem wszysko lacznie z modolem i klops :( . Da sie to jakos sprawdzic miernikiem czy cos bo nie mam pojcia o co chodzi. Cztery kable na krzyz a problem :x . Z góry dzikuje za jakies wskazowki :D .

Moto to suzuki rm 250 z 1991 roku

konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Brak iskry

Post autor: konon312 » pn, 16 mar 2009, 20:19

Slyszalem kiedys, ze wlasnie w starszych RM doscy czesto sie konczyly pradnice. Jesli to to, najlepiej sie zapytaj pobliskiego elektryka gdzie przewijaja alternatory i odwiedz ich :wink: . Ale najpierw wez zawiez ten alternator(pradnice) do elektryka zeby sprawdzil czy to jest napewno to.
Pzdr

bartek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: pt, 13 lut 2009, 22:49
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Brak iskry

Post autor: bartek » wt, 17 mar 2009, 14:25

po pierwsze sprawć czy między magnetem a prądnicą nie dostał sie jakiś syf często sie zdarza ze wpadnie tam jakiś opiłek i robi zwarcie potem sprawć czy nie dostał sie syf między magneto a impulsator to takie czarne coś przykręcone koło magneta tam powina być szczelina jeśli to nie zadzała to podłącz miernik pod kable wychodzące z prądnicy ustaw go na prąd zmienny ma jednm kablu powinno być napięcie jakie nie pamiętam dokładnie ale diść wysokie, jeśli okarze sie ze napięcia nie ma to prądnica a jeśli będzie to albi impulsator albo moduł .

Autor tematu
Pytlak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 22
Rejestracja: ndz, 18 lis 2007, 17:26
Motocykl: Suzuki RM 250/F2 DOG/ 525 EXC
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Suzuki RM 250 1991r. - Brak iskry

Post autor: Pytlak » wt, 17 mar 2009, 20:44

O jakims syfie nie ma mowy, wszystko wyczyszczonne na cymuś :D i poizolowane. I chyba tak jak konon312 mówi prądnica poszła na emeryture :lol: , sprawdzałem miernikiem i zero oznak zycia. Jutro dam gościowi co to się tym zajmuje i pewnie cos z tym wyżeźbi. A jak nie to będziemy myśleć dalej :wink: .
Pozdro :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”