Yamaha YZF 426- żywotność

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
gba4
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: wt, 10 mar 2009, 17:03
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Yamaha YZF 426- żywotność

Post autor: gba4 » sob, 14 mar 2009, 13:41

Witam, jako że niedlugo nabęde ten motor, chciałem się spytać ile pojezdze ''bez remontu'' przy takim pyrkaniu bo jednak nawet mojej 50tki nie krecilem do konca cały czas, a tu odrazu 60 km, wiec mysle ze będe wykorzystywał dosyć mało z tej mocy, jednak lubie mieć zapas koników pod sobą. Więc ile motogodzin powinienem przejechać zakładając że nie będe motoru wysoko kręcił, regularnie wymieniał olej oraz czyscil filtr powietrza? dodam że już takie rzeczy jak spraye do filtra itd nabyłem bo chce jak najbardziej dbać o nowy motor

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha YZF 426- żywotność

Post autor: zielorz » sob, 14 mar 2009, 14:21

Jak nie chcesz jej kręcić i się dobrze bawić to po co ci wyczynowy motocykl ? Trzeb sobie było 250 4T kupić, albo 125 2T enduro np. DT 125 i mieć spokój. To jest crossówka i ten motocykl jest stworzony do tego żeby nim zapierd....niczać po prostu ;) Spray do filtra powietrza odpuść sobie na wstępie, w crossówkach musisz mieć olej do nasączania, a nie jakiś spray. Poza tym wedle mojego użytkowania tego motocykla raz w roku wypadałoby rozebrać silnik, chociażby tą górę i zobaczyć co tam słychać ;) Zależy też od rocznika tej yamahy, jak podasz rok to ci powiem na co tam jeszcze uwagę zwrócić. Olej co maks 10 mth z filtrem wymieniasz, filtr pow. jak się kurzy co jazdę. Raz w sezonie rozrząd, tłok i korba to już trzeba mierzyć.

pozdrawiam

Autor tematu
gba4
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: wt, 10 mar 2009, 17:03
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha YZF 426- żywotność

Post autor: gba4 » sob, 14 mar 2009, 16:19

Rocznik 2002, jeżeli mogę to proszę o nie dyskutowanie ''po co'' mi taka pojemność, z pewnoscią jak się naucze jeździć to będe ją bardziej kręcił, miałem kupic 250, jednak nie znalazłem zadnej w dobrym stanie, a że wtrafiłą się taka za dobre pieniądze więc ją wciągnełem. w takim razie jeżeli ten olej w sprayu do filtra powietrza jest nie dobry, to co polecacie? czy to tylko twoja, która przekazał ci kolega, wujka sąsiada od strony ojca

Nie chodzi mi o to by błaznować jednak troche już się nauczyłęm na różnych forach że ludzie głupoty gadają, po prostu prosił bym o potwierdzenie kogoś innego lub zaprzeczenie :mrgreen:

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha YZF 426- żywotność

Post autor: zielorz » sob, 14 mar 2009, 17:47

Nie jest to tylko moja opinia, czynnie uprawiam ten sport od 4 albo 5 lat i do tego serwisuje kilka sprzętów. Nie ma to być olej w sprayu tylko normalny taki lejący się ;P Może być twin air, putoline, castrol. Jeśli faktycznie jest to rok 2002 to nie ma specjalnie ważnych rzeczy, które trzeba kontrolować. Tylko rok 00 miał kilka wad fabrycznych. W 02 masz tytanowe zawory także pilnuj luzów bo jak się skończą to jest to niezły wydatek. Ogólnie po zakupie na twoim miejscu dla świętego spokoju silnik bym sobie rozebrał i wszystko posprawdzał, wyczyścił filtr oleju w ramie i zbadał inne takie zakamarki.

Pozdrawiam

mardek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 89
Rejestracja: sob, 10 maja 2008, 13:05
Motocykl: kx 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kęty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha YZF 426- żywotność

Post autor: mardek » sob, 14 mar 2009, 18:05

gba4 pisze:Nie chodzi mi o to by błaznować jednak troche już się nauczyłęm na różnych forach że ludzie głupoty gadają, po prostu prosił bym o potwierdzenie kogoś innego lub zaprzeczenie :mrgreen:
Rad Zielorza możesz być jak najbardziej pewny :)

Autor tematu
gba4
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: wt, 10 mar 2009, 17:03
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha YZF 426- żywotność

Post autor: gba4 » sob, 14 mar 2009, 18:11

Ok, dziękuje bardzo za potwierdzenie :mrgreen: i przepraszam za zwątpienie ale jeszcze was nie znam :roll:
co do motoru to nie dawno był rozbierany silnik w celu wymiany łożyska na korbowodzie, jak mowił mechanik wszystko było w stanie BDB, a motor jest brata mojej matki więc wątpie żeby chciał mnie oszukac, z resztą go znam.. no ale różnie to jest ;p

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha YZF 426- żywotność

Post autor: zielorz » sob, 14 mar 2009, 18:53

Łożyska na korbowodzie ? Z tego co wiem to wymienia się korbowód, ze sworzniem i tym łożyskiem, a nie samo łożysko. Co do tego sprzętu to śmiało pytaj bo katowałem taką przez 3 lata, a silnik rozbierałem 4 albo 5 razy także w miarę ogarniam ten sprzęt. A ty mardek nie przeginaj ;)

Pozdrawiam

Autor tematu
gba4
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: wt, 10 mar 2009, 17:03
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha YZF 426- żywotność

Post autor: gba4 » sob, 14 mar 2009, 18:56

No coś tam było z korbowodem, dopytam się pózniej ;p
Jestem również ciekawe jak to jest z zaworami i łancuszkiem, zrobi mi to mechanik samochodowy, czy nie zabardzo ?

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha YZF 426- żywotność

Post autor: zielorz » sob, 14 mar 2009, 19:26

To zależy na ile kumaty jest ten mechanik. Skąd jesteś ?

Autor tematu
gba4
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: wt, 10 mar 2009, 17:03
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha YZF 426- żywotność

Post autor: gba4 » sob, 14 mar 2009, 20:03

Szczecin, motor z rzeszowa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”