Jaka kompresja? Honda cr

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
kukos
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: sob, 26 lip 2008, 21:49
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Jaka kompresja? Honda cr

Post autor: kukos » sob, 7 mar 2009, 09:43

Posiadam honde cr 125 rok 2002
1.Mam pytanie przy jakiej kompresji powinno wymieniać się tłok?
2.Właśnie kupiłem napęd,mam zębatki 13-51 ile ogniw powinien mieć łańcuch? Łańcuch to: RK 520MXZ3 czy nie trzeba przy nim nic kombinować?

Motoru nie mam u siebie w domu,tylko 30km od miejsca zamieszkania, dlatego pytam z wyprzedzeniem.

I ostatnie moje pytanie,może wydać się głupie ,Którą śrubą naciąga się łańcuch?

http://www.moremotoracing.com/HONDA_CR_250_02_B.jpg

http://ftp.mxlife.nazwa.pl/bike/cr125/0008.jpg

Może mi ktoś pokazać na tym albo innym rysunku?

Chłodzin
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 18
Rejestracja: pn, 1 gru 2008, 19:50
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaka kompresja? Honda cr

Post autor: Chłodzin » sob, 7 mar 2009, 09:59

Wiec tak:

najpierw luzukesz śrube z nr 1
luzujesz śruby z nr 3
śrubami z nr 2 regulujesz naciąg łancucha(im bardziej wykręcasz tym łancuch jest bardziej naciągnięty)

Jezeli chodzi o sam łancuch nie wiem jak w hondzie ale Ja przewaznie musze skracac łancuchy do 116 ogniw poniewaz najczęsciaj mają ich 120 :D

Co do tłoka to nie pomoge :rolleyes:
Załączniki
koło ktm.JPG
koło ktm.JPG (38.17 KiB) Przejrzano 11237 razy
koło ktm.JPG
koło ktm.JPG (38.17 KiB) Przejrzano 11237 razy

landryss25
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: wt, 23 wrz 2008, 22:32
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaka kompresja? Honda cr

Post autor: landryss25 » sob, 7 mar 2009, 10:29

Jeśli spadnie do jakichś 9bar to już trzeba wymienić. Na pewno poczujesz w jeździe wyraźny spadek mocy i silnik gorzej będzie się wkręcał na obroty. W tym przypadku już nie ma jeżdżenia tylko wymiana bo inaczej możesz uszkodzić nicasil.

konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaka kompresja? Honda cr

Post autor: konon312 » sob, 7 mar 2009, 10:33

Przy okolo 6-7 atomosferach tlok juz jest raczej do wymiany. Nowy przy dobrym cylindrze powinien miec jakies 13 atmosfer.
Jak masz juz cos w tych dolnych granicach to lepiej nie zwlekac i wymienic sam tlok a nie pozniej pol silnika jak sie zatrze.
Pozdro

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Jaka kompresja? Honda cr

Post autor: amator » sob, 7 mar 2009, 19:51

witam, Tłoka w motocyklach mx nie wymienia sie na podstawie "kompresji" tylko na podstawie czasu jaki pracował . zmierzenie ciśnienia spręzania ( kompresji) w silniku dwusuwowym jest nie miarodajne poniewaz ze wzgledu na kanały w cylindrze tłok w suwie spręzania kompresje wygania do tych kanałów bocznych dopiero ostatnie 3-4 cm cylindra nie maja dziur i wtedy jest szczelne spręzanie , jednak ten odcinek jest za krótki żeby pomiar cisniena byl prawidłowy. zapoznaj sie z tym postem viewtopic.php?f=3&t=10073 , gdzie opis jest zbiezny z twoim pytaniem .
Jeśli chodzi o łańuch zestaw 13/51 jes dedykowany dla poczatkujacego bardzo dobrze . zmień zębatki , zamontuj kolo tylne z powrotem srube naciągowa 2 wkręc do samego końca i cofnij koło maxymalnie w strone osi wahacza.lekko zakontruj nakretke oski kola . następni załóz lańcuch na zębatki starając sie żeby był w takim polozeniu że jast najbardziej naciągniety . prawidłow to bedzie ci wychodziło ze jest w lekkim zwisie jakby za długi . nadmiar ogniwek trzeba wybic , spiąc wszystko spinka i naciągnac łańcuch srubami nr 2 zakontrowac 3. naciąg łańcucha powinien byc taki ze w miejscu gdzie kończy sie plastik slizga łańcucha ( na srodku wahacza) powinny ci wejsc między łańcuch a wahacz 3 palce ręki . dla ułatwienia ustawienia prosto kola w wahaczu na podkladkach pod nakretka oski i po przeciwnej stronie sa zamarkowane kreski . po obu stronach musza byc jednakowe ,zakrecic mocno nakretke osi koła 1 . powodzonka :drinkers:

SUCHY95
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 140
Rejestracja: wt, 5 lut 2008, 21:29
Motocykl: SXF250, SX125,
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaka kompresja? Honda cr

Post autor: SUCHY95 » sob, 7 mar 2009, 20:01

witam,kolego powinienes najpierw dowiedziec sie, ile mniej wiecej mth temu tlok byl zmieniany,kompresja sie nie sugeruj ,bo moze byc ok ,a tlok bedzie mial przelatane np.50 mth i co? peknie na najblizszym treningu i pozamiatane.sugeruje wymiane tloka i odliczanie mth np.za pomoca ilosci zuzytego paliwa,1 zbiornik mozna przyjac ok 1,5mth,nastepna wymiana tloka tak jak instukcja przewiduje i moto bedziesz mial na lata!!poczytaj sobie na forum o peknietych tlokach i skutkach wynikajacych z tego i zastanow sie czy cie na to stac :? pzdr

o widze ,ze razem z amatorem staralismy sie odpowiedziec tobie w tym samym czasie,i na temat tloka mamy te same opinie ,mysle, ze inni tez tak tobie doradza,pzdr.ps amator bedziesz w suwalkach?

Autor tematu
kukos
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: sob, 26 lip 2008, 21:49
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaka kompresja? Honda cr

Post autor: kukos » sob, 7 mar 2009, 22:06

Jakie są skutki to wiem,bo sam miałem z tym doczynienia,można powiedzieć iż wtedy zamiast 300 złoty robią się 2.000 zł.
Aha szkoda iż kompresja nie jest miarodajna.Dzięki za wskazówki.

Jednak kompresje mam chyba słabo bo tylko 8 atmosfer,tak mechanik stwierdził.Nie wiem jakim sposobem.

Czyli jednak z wymianą tłoką muszę liczyć na moją pamieć.

http://allegro.pl/item566605757_opona_c ... 07rok.html

Czy ta opona się nadaję?

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Jaka kompresja? Honda cr

Post autor: amator » sob, 7 mar 2009, 22:25

kukos pisze:Jakie są skutki to wiem,bo sam miałem z tym doczynienia,można powiedzieć iż wtedy zamiast 300 złoty robią się 2.000 zł.
Aha szkoda iż kompresja nie jest miarodajna.Dzięki za wskazówki.

Jednak kompresje mam chyba słabo bo tylko 8 atmosfer,tak mechanik stwierdził.Nie wiem jakim sposobem.

Czyli jednak z wymianą tłoką muszę liczyć na moją pamieć.

http://allegro.pl/item566605757_opona_c ... 07rok.html

Czy ta opona się nadaję?
opona wystarczajaco dobra . ale najpierw tłok.
SUCHY95 pisze:
o widze ,ze razem z amatorem staralismy sie odpowiedziec tobie w tym samym czasie,i na temat tloka mamy te same opinie ,mysle, ze inni tez tak tobie doradza,pzdr.ps amator bedziesz w suwalkach?
:!: no jasne :arrow: poczytaj tutaj viewtopic.php?f=5&t=10105 szlag mnie jasny trafia. :oops:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”