Regulacja gaźnika mikuni tm 34 ss

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Klepus
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pn, 2 mar 2009, 20:50
Motocykl: Aprilia Pegaso 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Regulacja gaźnika mikuni tm 34 ss

Post autor: Klepus » wt, 3 mar 2009, 17:20

Nie znalazłem żadnych informacji o tym gaźniku więc zakładam nowy temat...
Kupiłem taki gaźnik jak w temacie... pracował on w rs 250 i ma dysze główną 270 na której na początku się zalewał ale podobno od 8 tys miał buta... gość założył sobie taką dysze ponieważ jeździł po torze i dolne obroty nie były mu potrzebne.

Teraz ja chciałbym go założyć do aprilii pegaso 125 (silnik taki jak w aprilia rx czyli rotax 123).
Napewno dysza jest za duża w tym tygodniu będę mieć dysze 250 na której w rs 250 podobno wszystko cacy chodziło...
Przeczytałem na jakiejś niemieckiej stronie ze do tego gaźnika jest jakiś elektryczny myk który ma jakieś znaczenie jeśli chodzi o powietrze, jeśli silnik nie posiada tego elektrycznego czegoś... napisane było, żeby zatkać wężyk który jest puszczony pod wlotem powietrza...

Czy ktoś może miał styczność z takim gaźnikiem? Pytam ponieważ poza śrubą od obrotów nie mogę znaleźć żadnej innej do regulacji... Czy może reguluje się samą iglicą? Jeśli ktoś miał jaką polecacie dyszę do 125...
I jeszcze takie pytanie czy dysze od dellorto i do mikuni są inaczej numerowane? bo mam dysze 125 do dellorto, ale ona jest niewiele mniejsza od tej 270 mikuni...

konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Regulacja gaźnika mikuni tm 34 ss

Post autor: konon312 » wt, 3 mar 2009, 18:00

Klepus pisze:Czy ktoś może miał styczność z takim gaźnikiem? Pytam ponieważ poza śrubą od obrotów nie mogę znaleźć żadnej innej do regulacji
Ja tak mialem w TZR 125 miala gaznik dellorto 36mm i nie bylo zadne regulacji, chodzila dobrze. Widocznie nie wszystkie gazniki mozna regulowac, ale jak zamierzasz cos mieszac to niewiadmo bo jak nie ma regulacji tzn, ze bedzie to ustawione mniej wiecej pod jakis dany motor, a jak chcesz zmienic to moga sie pojawic problemy.

A po co woogle zakladac odrazu wiekszy gaznik, sprobuj zalozyc do swojego jakies wieksze dysze :) i tez pomoze jak brakuje mocy :D
Pozdro

Autor tematu
Klepus
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pn, 2 mar 2009, 20:50
Motocykl: Aprilia Pegaso 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Regulacja gaźnika mikuni tm 34 ss

Post autor: Klepus » wt, 3 mar 2009, 18:09

gaznik na ebay stoi 100 euro ja mialem za 200zl...
kruciec pod 34mm mialem w lepszym stanie niz pod swoj stary gaznik ktory juz sprzedalem
w rotaxie 123 oryginalnie jest 34mm tylko ze dellorto

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”