Honda cr 125 problem z biegami

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
lukas94x
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: ndz, 5 maja 2019, 18:38
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda cr 125 problem z biegami

Post autor: lukas94x » ndz, 5 maja 2019, 18:50

Siemasz. Mam taki problem z moja honda cr 125 95r. Wczoraj podczas jazdy jedynka zaczęła mi wyskakiwac. Ale okazało się że wajcha od biegów poluzowala się i nie mogłem dokonać wbić jedynki bo chaczyla o ramę. Dojechałem do domu, naprawiłem to, sprawdziłem wszystko niby ok. Rano wyjechałem może z 1 km wszystko dobrze I znów ta jedynka wyskakuje ale wajcha nie chaczy jest ok, wracając zauważyłem że nie mogę wbić 3 ani wyższego biegu nw co się stało, w garażu zacząłem sprawdzać, podnioslem moto do góry tylne koło w powietrzu I sprawdzam biegi na odpalonym. Wbilem 1 normalnie nic nie wyskakuje, dalej 2, 3, 4, 5, wszystko okej. Stawiam motocykl chce ruszyć I ta jedynka po wbiciu lekkim opuszczeniu sprzęgła wyskoczyła I stopka od biegów cała telepie jak by bieg do końca się nie wbił, nw o co chodzi. Co Mogę sprawdzić? Bo nie chce od razu silnika rozwalac, może tryby się posypały, ale dziwne że jak koło w powietrzu normalnie biegi wchodzą, może coś z sprzeglem, nie mam pojęcia może coś wy mi poradzicie. Heh sory za taką wiązankę

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda cr 125 problem z biegami

Post autor: Majster128 » wt, 7 maja 2019, 10:31

Ta awaria raczej wymaga demontażu skrzyni biegów. W kołach zębatych szukałbym problemu.

Autor tematu
lukas94x
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: ndz, 5 maja 2019, 18:38
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda cr 125 problem z biegami

Post autor: lukas94x » wt, 7 maja 2019, 21:18

I tak zrobię chyba. Innej opcji niestety nie widzę... do połowy puszczę sprzeglo moto już rusza I jedynka wyskakuje

Autor tematu
lukas94x
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: ndz, 5 maja 2019, 18:38
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda cr 125 problem z biegami

Post autor: lukas94x » sob, 11 maja 2019, 13:32

Dziwna sprawa, rozpolowilem silnik, cała skrzynia niby ok nic nie jest rozwalone, na pierwszej małej zebatce lekkie wrzery Ale normalnie nachodzi na inne kola itd. Złożyłem wszystko do kupy, moto.odpalil jedynka I powoli ruszył normalnie bieg nie wyskoczył wrzucam dwa wszystko ok. Później zawracalem, pierwszy bieg trochę szybciej ruszyłem I bieg wyskoczyl... dwójka normalnie chce wyżej bieg nie wchodzi żaden... co to może być wszystko niby dobrze

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda cr 125 problem z biegami

Post autor: Majster128 » sob, 11 maja 2019, 21:56

Ile silników wcześniej rozebrałeś i złożyłeś z powodzeniem ?
Wyczuwam błąd/pomyłkę w montażu.
Wyskakiwały Ci biegi, a Ty oceniłeś koła zębate na dobre? Coś tu się nie ima.

Autor tematu
lukas94x
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: ndz, 5 maja 2019, 18:38
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda cr 125 problem z biegami

Post autor: lukas94x » czw, 23 maja 2019, 00:08

Bo są dobre nie są uszczerbione ani zaokraglone czy cos są w bdb stanie wodziki też proste itd, I dlatego pytam dlaczego może ona wyskakiwac, wyskakuje tylko pod obciążeniem tzn na większych obrotach, Jak podniosą moto w powietrze tylne koło jedynkę wrzucę I kreci na maksa nie wyskakuje. Dziwne nie wiem gdzie szukać przyczyny co jeszcze sprawdzić? Wszystko złożyłem zgodnie z serwisowka I nadal wyskakuje...

Awatar użytkownika
P.S.
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: pn, 4 kwie 2011, 20:36
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda cr 125 problem z biegami

Post autor: P.S. » czw, 23 maja 2019, 09:05

lukas94x pisze:
czw, 23 maja 2019, 00:08
Bo są dobre nie są uszczerbione ani zaokraglone czy cos są w bdb stanie wodziki też proste itd, I dlatego pytam dlaczego może ona wyskakiwac, wyskakuje tylko pod obciążeniem tzn na większych obrotach, Jak podniosą moto w powietrze tylne koło jedynkę wrzucę I kreci na maksa nie wyskakuje. Dziwne nie wiem gdzie szukać przyczyny co jeszcze sprawdzić? Wszystko złożyłem zgodnie z serwisowka I nadal wyskakuje...
Kolego
weź pod lupę swoje działania - skoro czynisz " inspekcje " na skrzyni i stwierdzasz ze wszystko jest ok a w efekcie nie jest :? to zweryfikuj adekwatnie swoje działania :idea: .
Badaj, mierz -szukaj aż znajdziesz przyczynę stanu jaki opisujesz - czasami dobrze jest się "przespać " odpuścić temat i z świeża głową jeszcze raz obadać temat aż do skutku ;) .

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda cr 125 problem z biegami

Post autor: kris514 » czw, 23 maja 2019, 10:49

Luz między wodzikami a zębatkami?
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”