Propozycja

Co sadzisz o naszej stronie? Uwagi, Opinie, Komentarze
Autor tematu
plazgut
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 454
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 00:33
Motocykl: CRF250R '06
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sulechów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Propozycja

Post autor: plazgut » pn, 11 sie 2008, 00:56

Proponuje utworzyc nowy dział bądź podwiesic temat, bez możliwości pisania w nim, z poradami typu "co zrobic gdy moto nie pali".

Przykładowo:
-Problem:
Jechałem, motocykl zgasł, wykrecilem swiece i jest cala mokra. I co tu zrobic?

-Rozwiązanie:
Kupno nowego moto :finga:

Oczywiście to jest tylko przykład, bo może byc np. temat jak prawidłowo wyregulowac gaznik.

Wiec pytam o zdanie na temat tego pomysłu i zachęcam do zaakceptowania go, bo na forum sie robi śmietnik przez wciaz na nowo zakładane tematy, a tak to zawsze można odesłac do odpowiedniego tematu i przynajmniej będzie wszystko ładnie wytłumaczone nie wspominajac o porządku i uldze dla wszystkich ;)
Obecnie: CRF250R '06, BMW K100RS, K-750
Było: Komarek :), Honda MTX 80, CR125 '97, YZ250F '03, CX500, Maico 250

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Birthday
Kontakt:
Status : Offline

Re: Propozycja

Post autor: piotrgurski » pn, 11 sie 2008, 01:46

plazgut pisze:Proponuje utworzyc nowy dział bądź podwiesic temat, bez możliwości pisania w nim, z poradami typu "co zrobic gdy moto nie pali

Wiec pytam o zdanie na temat tego pomysłu i zachęcam do zaakceptowania go, bo na forum sie robi śmietnik przez wciaz na nowo zakładane tematy, a tak to zawsze można odesłac do odpowiedniego tematu i przynajmniej będzie wszystko ładnie wytłumaczone nie wspominajac o porządku i uldze dla wszystkich ;)
Jeżeli pytasz o zdanie to ja jestem ZA :!: To naprawdę robi się irytujące jak co tu zaglądam to ktoś ma z czymś problem ale taki że dziecko i to w dodatku niepełnosprawne by sobie poradziło. Co innego jak ktoś np składa sobie silnik i czegoś nie jest pewny ale to o czym ostatnio się czyta to naprawde moim zdaniem lekkie przegięcie :( Myślę że to będzie dobry krok do tego by przekonać starą gwardie że Motox nie schodzi na psy :wink: pozdrawiam wszystkich Fifi
ADV/Adventure

KudleY
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 203
Rejestracja: ndz, 8 kwie 2007, 13:02
Motocykl: SX 125 07'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: WWA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Propozycja

Post autor: KudleY » pn, 11 sie 2008, 08:19

ja również jestem ZA :!: czasem aż głupio się wypowiadać w takich tematach, ze względu na ich treści. Tak będzie jasne, co należy zrobić gdy to, gdy tamto...Myślę, że większość użytkowników forum będzie za, bo to jest bdb rozwiązanie dla nowo-zarejestrowanych i nie tylko :wink: Coś w stylu 'Garażu', na motox.pl już jest parę materiałów typu "co i jak" więc lista już jest mniejsza :D A może właśnie rozwinąć sekcję "Garaż" :roll: Wypowiadajcie się, wspólnie zadecydujemy o zrobić :D

Podany będzie problem, objawy które wtedy występują w celu rozpoznania problemu i rozwiązanie problemu z jak najdokładniejszymi wyjasnieniami (myślę, że zdjęcia również byłyby odpowiednie, wtedy niedość że opis to również jeśli ktoś ma mało wyobraźni, zobaczy co i jak na zdjęciu). Bardzo odpowiedni pomysł myślę.
KTM SX 125 07' - trainin....

mały
VIP
VIP
Posty: 757
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 13:42
Motocykl: Yamaha YZ250F '18
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Propozycja

Post autor: mały » pn, 11 sie 2008, 08:53

Jest FAQ - wystarczy dodać nowe tematy

Autor tematu
plazgut
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 454
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 00:33
Motocykl: CRF250R '06
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sulechów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Propozycja

Post autor: plazgut » wt, 12 sie 2008, 00:34

Owszem, wystarczy FAQ. Tylko, że ktoś się musi tego podjąc, niekoniecznie musi to byc mod czy admin, ale wg. mnie musi byc to osoba, która posiada w miare rozległą wiedzę na owe tematy i nie ma "na pieńku" z większością użytkowników (ale z tym chyba nie bedzie problemu).

Jak dla mnie rozkład pracy miałby tak wygladac:
1. Spisanie najczęściej zadawanych pytan czy tez najczęściej pojawiających się problemów.
2. Opisanie przyczyn, skutków i rozwiązania problemu. Dobrze było by zamieścic zdjęcia jak już KudleY zauważył, nie wspominając o filmiku bo to byłby rarytas. Wiadomo, że nie ma pod ręka nikt z nas każdego modelu i marki moto, więc w miare możliwości każdy z nas mógłby jakies foto dorzucic.
3. Przedyskutowanie tego z kimś także obeznanym w temacie serwisu motocykli i adminami.
4. Wstawienie całości na forum.

Wymagało by to troche pracy, jednak efekty napewno były by zadowalające.
Więc jak?
Obecnie: CRF250R '06, BMW K100RS, K-750
Było: Komarek :), Honda MTX 80, CR125 '97, YZ250F '03, CX500, Maico 250

KudleY
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 203
Rejestracja: ndz, 8 kwie 2007, 13:02
Motocykl: SX 125 07'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: WWA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Propozycja

Post autor: KudleY » ndz, 18 sty 2009, 10:41

Odkopuje temat...
coś mi wpadło do głowy, czy pomysł dobr czy zły i możliwy do realizacji to już ocenicie.
Jest zima, czas remontów, wymian itp - dlaczgo by nie nakręcać swoich garażowych wyczynów które po małej obróbce dałyby wszystkim potrzebującym film instruktażowy z opisem...
można by było wrzucić do do FAQ w oddielnym temacie.
Sam posiadam tylko kamerę w aparacie fot. który nawet nawet wszystko zbiera w dość dobrej jakości. Ale czy komukolwiek będzie się chciało?? ;>
Przykladowo na youtube jest dużo takich filmików i przydają się bardzo, chociażby żeby zrozumieć pracę elementu. Poprostu idziesz robić cokolwiek przy moto - bierzesz aparat lub kamerę i jazda =)
KTM SX 125 07' - trainin....

mx forever
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 58
Rejestracja: ndz, 2 lis 2008, 19:07
Motocykl: yamaha yz250f 06r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zambrów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Propozycja

Post autor: mx forever » ndz, 18 sty 2009, 10:59

filmiki to super propozycja.najłatwiej ktoś zakuma
Lubi zapier*alać :D

KudleY
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 203
Rejestracja: ndz, 8 kwie 2007, 13:02
Motocykl: SX 125 07'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: WWA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Propozycja

Post autor: KudleY » pn, 19 sty 2009, 19:45

Propozycja może i dobra, ale czy wykonalna :?:
Jesto ktoś kto by się tym zajął :?: :?: To jest zasadnicze pytanie...mamy tu parę osób które zajmują się naprawą moto, może Oni... :?:
KTM SX 125 07' - trainin....

ODPOWIEDZ

Wróć do „MotoX.com.pl”