Opinie o forum MotoX.com.pl

Co sadzisz o naszej stronie? Uwagi, Opinie, Komentarze
IGI CROSS
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1129
Rejestracja: wt, 15 lis 2005, 21:24
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: IGI CROSS » czw, 6 kwie 2006, 21:36

A może administratorzy dorzucą kilka gifów ,bo jest ich trochę cienko :roll: ,przydało by się więcej :wink:

Autor tematu
MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » czw, 6 kwie 2006, 21:40

Jakich gifów? I gdzie one miały by być?
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

IGI CROSS
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1129
Rejestracja: wt, 15 lis 2005, 21:24
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: IGI CROSS » czw, 6 kwie 2006, 22:04

Gify to są te uśmieszki ,minki itp.Tu są np. http://www.gifygg.com/ .jest jeszcze wiele innych stron z takimi buźkami :wink:

Autor tematu
MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » czw, 6 kwie 2006, 22:09

IGI CROSS pisze:Gify to są te uśmieszki
Gif - format pliku graficznego, używany w internecie z powodu małej wagi i możliwości stosowania animowanych gifów. Więc nie gadaj IGI że to obrazki, m.in. to są obrazki.

Obrazki powinieneś znać pod nazwą Emotikonki.

Przekaże Adminowi, ciągłe udoskonalenia trwają. Niedługo dojdzie do zmian na forum. Nie myślcie sobie, że tu się opieprzamy, bo roboty jest full.
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

BaRy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 382
Rejestracja: wt, 30 sie 2005, 00:08
Motocykl: CRF 250 R7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: BaRy » pn, 10 kwie 2006, 02:32

Może i ja wtrącę tutaj swoje 5 groszy.
lulek001 pisze: Zapewniam, że pracujemy nad wzbogaceniem informacji o profilach forumowiczów oraz nad wprowadzeniem ratingu w zależności od ilości postów. Niebawem Was mile zaskoczymy.
IMHO ten rating i ilość napisanych postów nie bardzo graz z tym:
lulek001 pisze: Co do postów nie na temat oraz dziecinnych uwag i komenatarzy, to oczywiście przez takie pisanie bez sensu, my moderatorzy mamy więcej pracy. Bardzo prosimy o przemyślenie czegoś 2x razy zanim napiszecie. Potem i tak to skasujemy, a szkoda naszego czasu. Poza tym ludzie sie złoszczą, gdy jest w temacie dużo postów, a połowa nie na temat. Nic nie można znaleźć. Czasami ktoś ze "starszych" forumowiczów się zezłości i zwróci uwagę, ale takie jest życie. Generalnie chciałbym, żeby na form panowała przyjacielska atmosfera i żeby nie było niezdrowej rywalizacji, czy słownych, niemiłych przepychanek. Tak będzie w interesie wszystkich. Zreszą forum się rozwija dzięki Wam, Waszemu zaangażowaniu i bardzo to doceniamy. Sam jestem pod wrażeniem i bardzo wielu rzeczy się od Was uczę. Mam nadzieję, że za 5 lat będzie nas 1000 osób;-)))
Już tłumaczę o co mi chodzi.

Rozumiem forum się rozwija i dobrze, że forumowicze są motywowani do pisania ale na dłuższą mętę, kiedy rzeczywiście ilość użytkowników znacznie się powiększy może to powodować pisanie wielu postów na siłe itp.
Już w tym temacie "Top 10 na forum: można zauważyć tego pierwsze przejawy.

I dlatego na wielu dużych forach np: SFD.pl oprócz/zamiast liczników postów wprowadzono system: Pochwał, Sogów itp.
Działa to w ten sposób, że autor tematu ma możliwość udzielenia pochwały osobie która pomoże mu w rozwiązaniu problemu.
Oczywiście ten system można na różne sposoby modyfikować dając jakąś ograniczoną możliwość dawania tych pochwał i użytkownikom którzy nie założyli tematu itd.

Według mnie takie coś może motywowac do pisania rzeczowych, wartościowych, pełnych odpowiedzi i daje możliwość zaistnienia forumowiczom którzy nie mają ochoty się przebijac na "pyskówki".
To są takie tam moje propzycje na brudno, napiszcie proszę co o tym myślicie :?:

Pozdrawiam
Bary

Autor tematu
MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » pn, 10 kwie 2006, 07:49

Rating to nie będzie problem. Nie będzie pisania na siłę, bo od tego są moderatorzy m.in. ja, a jak wiadomo naszym zadaniem jest utrzymywanie jakiegoś tam porządku na forum, czyli kasujemy głupie posty i tematy. A w temacie "Top 10", przeczytaj dokładnie posty, komu o co tam chodzi.
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » pn, 10 kwie 2006, 07:50

Tak, to jest dobry pomysł. Myślę że ilość postów nie powinna mieć znaczenia przy ocenie użytkownika/nadawania mu rangi etc...Dobrze by było gdyby była mozliwość bezpośredniej oceny jakości danego postu przez KAZDEGO czytającego, zarejestrowanego użytkownika w punkatcji np +/-10 pkt. I w zależności od tego przyznawać piszącemu adekwatne określenie-najlepiej z humorem żeby temu co dobrze pisze nie odbiła woda sodowa, a Ci co piszą dużo ale tak sobie-żeby się zbytnio nie obrazili. Chodzi mi o to żeby wzbudzić motywację do pisania rzeczowo i na temat. Nowi użytkownicy mogliby być przez jakiś czas zwolnieni z takiej oceny-nie ma co tak rygorystycznie podchodzić do "świeżynek".
No i ostrzeżenia-najpierw nie publiczne, później takie żeby było widać co klient narozrabiał. Żeby nie było następnych amatorów siania bajzlu i zamętu.
Pzdr.
p.s: w tym co pisałem wzorowałem się na forum atv.polska-to forum miało kiedyś duży kryzys, teraz jest w doskonałej kondycji. Duża w tym zasługa realizacji m.in. takich pomysłów.

Autor tematu
MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » pn, 10 kwie 2006, 07:56

No to jest dobry pomysł. Narazie działamy, co się z tego urodzi wkrótce zobaczycie sami. Z tą oceną będzie bardzo trudno do realizacji na forum ze względu na bardzo wysoką trudność kodu php i nie wiem czy wogóle taki jest dostepny, bo sami go nie zrobimy, nie jesteśmy programistami :) . Dzięki za dobrą propozycję.
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » pn, 10 kwie 2006, 08:11

Z tą oceną będzie bardzo trudno do realizacji na forum ze względu na bardzo wysoką trudność kodu php i nie wiem czy wogóle taki jest dostepny, bo sami go nie zrobimy, nie jesteśmy programistami
Wiesz, ja w komputerach nie jestem za bystry, ale może pomogłoby to aby oceny byłyby wysyłane do admina/moderatorów a oni później robiliby dalszą robotę?

Awatar użytkownika
lulek001
Moderator
Moderator
Posty: 278
Rejestracja: sob, 19 lut 2005, 13:16
Motocykl: CRF 250 R 2009
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: lulek001 » pn, 10 kwie 2006, 08:15

Tak, jak wspomniał MXrool, już coś się szykuje i pewnie powoli będziemy dokładać kolejne fajne rozwiązania. Musiecie pamiętać, że na forum muszą panować bardzo proste reguły, bo inaczej się pogubimy. Ja i Brodi już czasami nie nadążam z czytaniem wszystkich postów. Na szczęście jest jeszcze MXrool i EXCRider. A gdybyśmy jeszcze mieli je oceniać w odpowiedniej skali, to byłby kłopot, bo ocena byłaby i tak subiektywna. Teraz zreszta tez jest, ale jak post jest kiepski, to go kasujemy i tyle.
Powoli będziemy udoskonalać forum. Oczywiście piszcie swoje pomysły, bo one nam dają wskazowki, co dalej robić. To co będzie w naszej mocy, to postaramy się zrealiziwać. Już niedługo pierwsza niespodzianka;-)[/list]
Nikasil.pl

wojtek1788
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 22
Rejestracja: pn, 10 kwie 2006, 00:39
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ziębice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

propozycje

Post autor: wojtek1788 » śr, 12 kwie 2006, 22:49

Witam proponuje dodać dział: nowe posty czyli takie dodane mniej wiecej 24godziny wstecz, są tacy ludzie co codziennie przeszukują całe forum zeby odnaleźć nowe posty, taki dział ułatwił by prace:) pozdrawiam wojtek1788
EVERYBODY POMARAŃCZE!!!!

Awatar użytkownika
lulek001
Moderator
Moderator
Posty: 278
Rejestracja: sob, 19 lut 2005, 13:16
Motocykl: CRF 250 R 2009
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: lulek001 » czw, 13 kwie 2006, 07:25

Pomysł dobry, na pewno będzie konieczny, gdy forum się rozrośnie w przyszości. Na chwilę obecną nie planujemy tego wprowadzać. Mamy kilka innych, pilniejszych projektów do zrealizowania.
Obecnie (dla zalogowanych użytkowników) pojawiają się brązowe chorągiewki przy sekcjach i tematach, które zostały dodane pomiędzy kolejnymi wizytami danego użytkownika. Takie rowziązanie ułatwia bardzo sprawę. Wtedy użytkowniek wie, co i gdzie się nowego pojawiło. Myślę, że na razie to w zupełności wystarcza.
Nikasil.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „MotoX.com.pl”