Propozycja - utworzenie FAQ

Co sadzisz o naszej stronie? Uwagi, Opinie, Komentarze
kotmx
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 800
Rejestracja: sob, 11 mar 2006, 10:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wójtowo / Lidzbark Warm.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kotmx » sob, 5 maja 2007, 00:34

Gajowy , czyli poprotu pytania - odpowiedzi np. co to jest nicasil? ustawienia zawiasu na jakiś tam teren , regulacja zaworów , jaka mieszanka?
coś takiego? :roll:
jest:
XR 200 R 83r
DT 80 93r supermoto --> no co? :D
cipkowóz (różowy komar :D)

fzr600 stunt

było:
YZ 426 01r--> porażka

kx 125 03r :)

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » sob, 5 maja 2007, 00:53

Wiesz, regulacja zaworów nie kwalifikuje się na FAQ, bo to temat warsztatowy i tak naprawdę żeby to zgrabnie opisać, z fotami, z rozbiciem na wszystkie motocykle itd. to musiałby tu ktoś siedzieć na etacie.
Sprawa regulacji zawieszeń-tak, kwalifikuje się, ale jako opis podstaw tego tematu. Czyli; ugięcie wstępne-regulacja, ustawienie lag w półkach, i co nam da regulcja +/- dobiciem i odbiciem w amorach. Sprawy szczegółowe, to już temat na rozmowy na forum. Wiesz żeby nie bylo tak ze zrobimy FAQ i nie będzie już o czym gadac na forum :lol: , bo nagle wszystko stanie się jasne...
Ale takie sprawy jak np. Nicasil (co to jest, kiedy jest do odnowienia, jak mierzyć zużycie nicasilu, etc), czy luz zaworowy (sposoby regulacji-srubka/płytka, w jakich motocyklach jak jest to rozwiązane, co ile sprawdzać luz, i dlaczego jest to tak bardzo ważne)-myślę że to kwalifikuje się na FAQ.
Propozycja by FAQ było po prostu przekierowaniem na istniejące tamaty na forum jest dla mnie nie do przyjęcia, z tego względu że jest to powielenie opcji szukaj.
Jak dla mnie FAQ to udzielenie podstawowych odpowiedzi na podstawowe pytania, tak żeby świezy użytkownik nie musił sie przekopywac przez hektary postów i tematów. Kondensat podstawowej wiedzy na podstawowe pytania.
Pzdr.
Husqvarna CR 250 82`, Husqvarna SM 450R 08`, Beta Zero 125 91`.

kfilipek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 93
Rejestracja: pn, 21 maja 2007, 09:52
Motocykl: RM250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kamieniec Wrocławski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kfilipek » śr, 23 maja 2007, 23:33

Witam!
Z mojego punktu widzenia (świeży pogląd :lol: ) należałoby zmienic sposób wyświetlania posów tzn od najnowszego do najstarszego. Osobiście trochę mnie to męczy (niezły ze mnie leń :wink: ) gdy mam klikać na ostatnią stronę aby zobaczyć najnowszy post.

tonku
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 167
Rejestracja: czw, 3 lip 2008, 15:06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Propozycja - utworzenie FAQ

Post autor: tonku » sob, 29 sie 2009, 20:40

czy można by było stworzyć FAQ jeszcze temat"kupno motocykla"?
jest dużo postów typu-mam x lat,waże x kilo,co mam kupić?
często tematy są bez potrzebnie dublowane.

mały
VIP
VIP
Posty: 757
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 13:42
Motocykl: Yamaha YZ250F '18
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Propozycja - utworzenie FAQ

Post autor: mały » pt, 3 gru 2010, 19:31

Chciałbym poinformować, że wreszcie dostęp do tworzenia FAQ mają wszyscy użytkownicy.

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Propozycja - utworzenie FAQ

Post autor: piotrgurski » sob, 4 gru 2010, 16:08

Jednocześnie informujemy że dział FAQ będzie pod wyjątkową kontrolą i nie ma miejsca na jaki kolwiek spam oraz zadawanie pytań.
Użytkownicy mają dzielić się w nim swoimi informacjami a nie robić z FAQ dział sprzęt serwis.
Jednocześnie proszę o zgłaszanie nieprawidłowości (zgłoś do moderatora) jeżeli pojawią się posty nie zgodne z faktami.
Nie pozwólmy na to by były tam wiadomości wyssane z palca co komuś się coś wydawało to napisał.

pozdrawiam wszystkich Fifi.
ADV/Adventure

ODPOWIEDZ

Wróć do „MotoX.com.pl”