Utworzenie bazy danych z motocyklami użytkowników forum.

Co sadzisz o naszej stronie? Uwagi, Opinie, Komentarze

Czy uważasz, że potrzebny jest nowy dział z taką bazą danych?

TAK
25
74%
NIE
9
26%
 
Liczba głosów: 34

Autor tematu
omen
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 286
Rejestracja: pn, 28 lip 2008, 22:02
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: gorskie okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Utworzenie bazy danych z motocyklami użytkowników forum.

Post autor: omen » śr, 6 sty 2010, 18:08

mały pisze: Chociaż jam nie admin to chętnie wysłucham głosu ludu skoro lud coś proponuje.
Omen - podaj więcej konkretów jak to ma wyglądać i co to ma na celu. Od A do Z. Najlepiej to skrobnij temat gdzieś w dziale MotoX.com.pl

1 dział podzielony na A---moto uzytkownikow forum marka poj. rok vin
B--- vin moto sprawdzanych np ktos chciał kiedys kupic lub sprzedał itp rok poj jesli niema tez piszemy moze sie przydac (zdjecie czy sprzedawca ok)
C---moto skradzione szukane najlepiej tez od vin

to ma celu zbudowanie bazy danych jesli ktos szuka sprawdzonego zaczyna od forumowiczow sprawdza czy o moto ktos dbał moze go miał kiedys moto lubia wracac ,poleca na forum itd po drugie czy czasem niema wsrod kradzionych
po trzecie ta baza napewno z czasem sie bedzie rozbudowywac mysle ze sezon gora dwa i wszyscu tu beda zagladac najpierw a kto wie moze trafimy na kradziony moto znajomego bo wkoncu kto to kupuje my!!!

wontly
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 77
Rejestracja: pt, 7 lis 2008, 20:22
Motocykl: YZ125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TM
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Utworzenie bazy danych z motocyklami użytkowników forum

Post autor: wontly » śr, 6 sty 2010, 18:43

A ja myślę że to bez sensu bo, jak to widzisz że każdy wklepuje VIN jako post.... kto będzie szukał teraz VIN-u jak będzie 50 podstron... następnie to zadziała w przeciwna stronę a mianowicie, kolo zawija komuś moto i myśli jak tu wykombinować nowy VIN no nic, włazi na forum i ma VIN jaki chce, do rocznika aby wszycho było git! :axe: sprzedaje moto i jest zadowolony. Lepiej zrobić bazę VIN ale już skradzionych moto, bo jak będzie ktoś tam chciał zakupić moto to zawsze może wejść i sprawdzić czy nie ma go w tej bazie.... A bazę proponuje zrobić inaczej, nie jako posty tylko jako oddzielny program gdzie dopisuje do tabeli VIN itp... i wyszukuje czy dany VIN się znajduje nie pokazując wszystkim jakie numery już są dodane! :drinkers:
Takie moje zdanie...

mały
VIP
VIP
Posty: 757
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 13:42
Motocykl: Yamaha YZ250F '18
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Utworzenie bazy danych z motocyklami użytkowników forum

Post autor: mały » śr, 6 sty 2010, 19:11

Popieram kolegę wyżej. Poza tym zastanów się ile będzie osób, które dobrowolnie wrzuciłyby tam swoje moto? Zresztą wpisane tam informacje nie zawsze będą zgodne 100% z prawdą. W tym momencie jak ktoś z forum sprzedaje swoje moto to wrzuca to w ogłoszenia i też wiesz kto nim jeździł. Co z tego, że w bazie będzie info nt motoru, który miałem 2 lata temu skoro mogło na nim jeździć już 10 innych właścicieli? Wg mnie to się kupy nie trzyma. Więcej z tym problemu niż pożytku.
Jest już stworzony dział o skradzionych motocyklach i tam ludzie wpisują numery VIN. Myślę, że tyle wystarczy.

Autor tematu
omen
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 286
Rejestracja: pn, 28 lip 2008, 22:02
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: gorskie okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Utworzenie bazy danych z motocyklami użytkowników forum

Post autor: omen » śr, 6 sty 2010, 19:29

mały pisze:Popieram kolegę wyżej. Poza tym zastanów się ile będzie osób, które dobrowolnie wrzuciłyby tam swoje moto? Zresztą wpisane tam informacje nie zawsze będą zgodne 100% z prawdą. W tym momencie jak ktoś z forum sprzedaje swoje moto to wrzuca to w ogłoszenia i też wiesz kto nim jeździł. Co z tego, że w bazie będzie info nt motoru, który miałem 2 lata temu skoro mogło na nim jeździć już 10 innych właścicieli. Wg mnie to się kupy nie trzyma. Więcej z tym problemu niż pożytku.
Jest już stworzony dział o skradzionych motocyklach i tam ludzie wpisują numery VIN. Myślę, że tyle wystarczy.
no to niech bedzie od kradzionych osobiscie niEwiem czego sie bac wrzucajac vin moto jak nie jest kradziony ????
to tak jak podac swoj nr rach bank........mozna tylko wpłacic i nic wiecej



wrzucam swoje yz JYA8E100X3A005649
CRF JH2MEI03X4KO30182

mały
VIP
VIP
Posty: 757
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 13:42
Motocykl: Yamaha YZ250F '18
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Utworzenie bazy danych z motocyklami użytkowników forum.

Post autor: mały » śr, 6 sty 2010, 19:31

Nadal nie rozumiem co ma na celu podanie numeru VIN skoro motocykl nie był skradziony?

Ja mogę podać wszystkim mój adres zamieszkania i telefon - tylko po co?

Autor tematu
omen
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 286
Rejestracja: pn, 28 lip 2008, 22:02
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: gorskie okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Utworzenie bazy danych z motocyklami użytkowników forum.

Post autor: omen » śr, 6 sty 2010, 19:36

mały pisze:Nadal nie rozumiem co ma na celu podanie numeru VIN skoro motocykl nie był skradziony?

Ja mogę podać wszystkim mój adres zamieszkania i telefon - tylko po co?

1 MOTO JUZ NIEMAM MOZE TRAFIL DO KOGOS I TERAZ BEDZIE SIE CHCIAL COS WIECEJ DOWIEDZIEC ODCZYTA VIN I PISZE DO POPRZEDNIEGO WŁASCICIELA NP PZDR

FACET MU OFERUJE Z 2 REKI MOTO I MOWI ZE JEST IGLA ITD A JA MU ODPIDSZE ZE NA IM ZROBILE TYLE MOTOGODZIN I POSZLO DALEJ BEZ KAPITALKI KTORA WMAWIA SPRZEDAJACY

mały
VIP
VIP
Posty: 757
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 13:42
Motocykl: Yamaha YZ250F '18
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Utworzenie bazy danych z motocyklami użytkowników forum.

Post autor: mały » śr, 6 sty 2010, 19:42

No dobra. Zakładam, że sprzedałeś moto. Poszło gdzieś w świat. Ja chce je kupić. Dostałem od łepka numer VIN. Znalazłem go na forum, piszę do Ciebie. Piszesz, że moto było u Ciebie miód malina serwisowane w ASO co jazdę. Jadę oglądać moto, a tam wsadzona tuleja, zardzewiałe łożyska i łyse opony.
Fakt, czasem każda informacja może być przydatna, ale w niewielkim stopniu może ona świadczyć o stanie faktycznym motocykla.

Autor tematu
omen
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 286
Rejestracja: pn, 28 lip 2008, 22:02
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: gorskie okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Utworzenie bazy danych z motocyklami użytkowników forum.

Post autor: omen » śr, 6 sty 2010, 19:48

mały pisze:No dobra. Zakładam, że sprzedałeś moto. Poszło gdzieś w świat. Ja chce je kupić. Dostałem od łepka numer VIN. Znalazłem go na forum, piszę do Ciebie. Piszesz, że moto było u Ciebie miód malina serwisowane w ASO co jazdę. Jadę oglądać moto, a tam wsadzona tuleja, zardzewiałe łożyska i łyse opony.
Fakt, czasem każda informacja może być przydatna, ale w niewielkim stopniu może ona świadczyć o stanie faktycznym motocykla.
ZGADZA SIE ALE ZALOZMY ZE JEST ODWROTNIE BO TAK JEST NAJCZESCIEJ MOTO MIOD MALINA JA OPUSCILEM CENE KLIENT MA REMONT I MOWIE ZE NIE ROBILEM ON SPRZEDAJE DALEJ

ZNAM TAKI PRZYKLAD Z AUTOPSJI HANDLARZ Z BUSKA ZDROJU KUPUJE SETKI GŁOWWNIE YZ I PICUJE TY MUS PUSZCZSZ NIECH CHLOPAK SOBIE ZROBI KAPITALKE BEDZIE MU SLUZYŁ A JA MAM CZYSTE SUMIENIE

DOBRA SPADAM IDE NA KREGLE REZERWACJA PZDR DO POZNIEJ

PS
NAJCZESCIEJ JUZ WSZYSCY PISZA O NR VIN ZANIM POJADA 300KM :mrgreen: :wink:

mały
VIP
VIP
Posty: 757
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 13:42
Motocykl: Yamaha YZ250F '18
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Utworzenie bazy danych z motocyklami użytkowników forum.

Post autor: mały » śr, 6 sty 2010, 19:56

Jeśli sprawa jest "świeża" to jeśli ktoś zapyta o ten motocykl na forum to i tak się o tym dowie. Wystarczy zajrzeć w dział Jakie moto kupić do tematu o pytaniach z allegro albo naciągaczach. Już ładnych pare razy użytkownicy informowali o tym, że sprzedali komuś moto, a gość teraz wystawia jako sprzęt sprowadzony po remoncie.
Jeśli moto trafi jeszcze do kolejnego właściciela to przecież on z tym motocyklem może zrobić wszystko. Równie dobrze może ten remont zrobić, tak samo jak zatrzeć wszystko w cholerę.

Sprawa numer 2 - czyli wykorzystywanie działu w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem.
Mogę pisać, że wszystkie moje moto były w super stanie jak je sprzedawałem - w ten sposób mogę wyrobić sobię na forum opinię (mijającą się z prawdą), ale być może nie będę miał problemu ze sprzedażą kolejnego moto.

Pozwoliłem sobię dodać ankietę w tej sprawie. Zobaczymy co na to głos ludu :wink:

PS. Nie KRZYCZ! :wink:

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Utworzenie bazy danych z motocyklami użytkowników forum.

Post autor: piotrgurski » śr, 6 sty 2010, 21:59

Jak dla mnie to co można to zrobić temat w dziale skradzione motocykle z nr VIN motocykli które zostały skradzione.
Ułatwi to sprawdzenie czy jedzie się oglądać tzw "wędke" czy nie. Temat z VIN- ami ułatwi to że wszystkie będą w jednym temacie a raczej poście bo zamiast jednego postu z jednym winem można ująć to w jednym. Jeżeli ktoś będzie chciał dopisać swój (skradzionego) motoru piszę kolejny post a moderator łączy go z poprzednim.
Reasumując będzie tak że wszystkie VIN będą w jednym poście czysto i czytelnie.
Przykłady:

Honda CRF 07r VIN ****************************
KTM SXF 08r VIN****************************
Yamaha YZF 06r VIN ***************************
itp
itp

Co do nr pojazdów które nie są skradzione to podzielam zdanie małego, poza tym mamy temat o motocyklach z allegro itp a tam idzie się dużo dowiedzieć.
pzdr Fifi :wink:
ADV/Adventure

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Utworzenie bazy danych z motocyklami użytkowników forum.

Post autor: WLD_Wlodi » śr, 6 sty 2010, 23:13

fifi pisze:Jak dla mnie to co można to zrobić temat w dziale skradzione motocykle z nr VIN motocykli które zostały skradzione.
Ułatwi to sprawdzenie czy jedzie się oglądać tzw "wędke" czy nie. Temat z VIN- ami ułatwi to że wszystkie będą w jednym temacie a raczej poście bo zamiast jednego postu z jednym winem można ująć to w jednym. Jeżeli ktoś będzie chciał dopisać swój (skradzionego) motoru piszę kolejny post a moderator łączy go z poprzednim.
Reasumując będzie tak że wszystkie VIN będą w jednym poście czysto i czytelnie.
Przykłady:

Honda CRF 07r VIN ****************************
KTM SXF 08r VIN****************************
Yamaha YZF 06r VIN ***************************
itp
itp

Co do nr pojazdów które nie są skradzione to podzielam zdanie małego, poza tym mamy temat o motocyklach z allegro itp a tam idzie się dużo dowiedzieć.
pzdr Fifi :wink:
Jak już sie w to bawić to zrobić baze danych, a nie post pod postem. Chodzi o to że wpisujesz marke/model , lub nr vin i wyskakują ci wyniki.

Joker
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 217
Rejestracja: pt, 24 paź 2008, 23:10
Motocykl: YZ250F 05r Husqa CR125 05r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Pszczyna
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Utworzenie bazy danych z motocyklami użytkowników forum.

Post autor: Joker » sob, 9 sty 2010, 17:14

WLD_Wlodi pisze:
fifi pisze:Jak dla mnie to co można to zrobić temat w dziale skradzione motocykle z nr VIN motocykli które zostały skradzione.
Ułatwi to sprawdzenie czy jedzie się oglądać tzw "wędke" czy nie. Temat z VIN- ami ułatwi to że wszystkie będą w jednym temacie a raczej poście bo zamiast jednego postu z jednym winem można ująć to w jednym. Jeżeli ktoś będzie chciał dopisać swój (skradzionego) motoru piszę kolejny post a moderator łączy go z poprzednim.
Reasumując będzie tak że wszystkie VIN będą w jednym poście czysto i czytelnie.
Przykłady:

Honda CRF 07r VIN ****************************
KTM SXF 08r VIN****************************
Yamaha YZF 06r VIN ***************************
itp
itp

Co do nr pojazdów które nie są skradzione to podzielam zdanie małego, poza tym mamy temat o motocyklach z allegro itp a tam idzie się dużo dowiedzieć.
pzdr Fifi :wink:
Jak już sie w to bawić to zrobić baze danych, a nie post pod postem. Chodzi o to że wpisujesz marke/model , lub nr vin i wyskakują ci wyniki.
wg mnie to najlepsze rozwiązanie, szybko do wprowadzenia jak i do wyszukania, bd sie podawać tylko najistotniejsze dane. Ja popieram ten projekt :)
"kiedy siedzę na maszynie totalny czuje luz, włączam silnik daje kopa za mna tylko kurz..."

Emil.

ODPOWIEDZ

Wróć do „MotoX.com.pl”