O Suzi

Awatar użytkownika
marcinosek55
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Styl jazdy: Motocross
Status : Offline

Re: O Suzi

Post autor: marcinosek55 » ndz, 31 sty 2010, 15:17

rm 250 2008r cudo , nic sie nie psuje ,swietnie sie jezdzi

Awatar użytkownika
Marcin195
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Motocykl: Honda CR250 R

Post autor: Marcin195 » śr, 10 mar 2010, 19:53

Suzi4ever :DDDD Jak dla mnie najlepszejsze moto :DDD Ja posiadam 250 z 93/94r i jest rakieta :)
Leci wróbel bez głowy i myśli:
" Po co mi rower jak nie mam sandałów?"
Jaki z tego morał?
Lodówką się nie ogolisz. :D

Awatar użytkownika
adrian_dk
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Motocykl: SUZUKI RM 125 09'

Post autor: adrian_dk » czw, 13 maja 2010, 01:27

Witam, co sądzicie o rm 85 rok 2003. niedługo po niego jadę . i chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę.
jakie są jego wady i zalety. :D
Pzdr
Obrazek

Awatar użytkownika
sero
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?

Post autor: sero » wt, 6 lip 2010, 20:02

Witam. Mam suzi rm 125 z 1995 gaźnik mikuni. Wie ktoś jak nazywa się część miedzy cylindrem a gaźnikiem jest tam cztery okienka a na nich płytki które otwierają się podczas zasysania mieszanki. Pytam bo jedna płytka pękła i nie wiem czy ma to wpływ na pracę silnika nie mogę odpalić moto i szukam przyczyny. Może można to jakoś naprawić tylko jaki materiał użyć. Proszę o pomoc. Dzięki. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Motocykl: EXC 400 '12
Kontakt:

Post autor: Mateusz_MX » czw, 8 lip 2010, 08:51

sero pisze:Witam. Mam suzi rm 125 z 1995 gaźnik mikuni. Wie ktoś jak nazywa się część miedzy cylindrem a gaźnikiem jest tam cztery okienka a na nich płytki które otwierają się podczas zasysania mieszanki. Pytam bo jedna płytka pękła i nie wiem czy ma to wpływ na pracę silnika nie mogę odpalić moto i szukam przyczyny. Może można to jakoś naprawić tylko jaki materiał użyć. Proszę o pomoc. Dzięki. Pozdrawiam.
Witaj,

Ten element nosi nazwę - membrana. Listki są wykonane z karbonu. Żaden inny materiał nie spełni roli w tym miejscu. Oczywiście uszkodzenie listka wiąże się z nieprawidłową pracą silnika, a nawet może on odmówić posłuszeństwa nie uruchamiając się (zależne od skali wykruszenia). Ciągłe dostarczanie mieszanki paliwo-powietrze do komory spalania powoduje zalewanie się świecy zapłonowej - w konsekwencji brak iskry. Proponuję udać się dealera i spytać się czy byłaby możliwość dokupienia jednego listka. Jeżeli nie, to musisz szukać używanej membrany. Pozdrawiam.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Awatar użytkownika
Matafix383
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?

Post autor: Matafix383 » czw, 19 sie 2010, 22:11

Mateusz_MX pisze:
sero pisze:Witam. Mam suzi rm 125 z 1995 gaźnik mikuni. Wie ktoś jak nazywa się część miedzy cylindrem a gaźnikiem jest tam cztery okienka a na nich płytki które otwierają się podczas zasysania mieszanki. Pytam bo jedna płytka pękła i nie wiem czy ma to wpływ na pracę silnika nie mogę odpalić moto i szukam przyczyny. Może można to jakoś naprawić tylko jaki materiał użyć. Proszę o pomoc. Dzięki. Pozdrawiam.
Witaj,

Ten element nosi nazwę - membrana. Listki są wykonane z karbonu. Żaden inny materiał nie spełni roli w tym miejscu. Oczywiście uszkodzenie listka wiąże się z nieprawidłową pracą silnika, a nawet może on odmówić posłuszeństwa nie uruchamiając się (zależne od skali wykruszenia). Ciągłe dostarczanie mieszanki paliwo-powietrze do komory spalania powoduje zalewanie się świecy zapłonowej - w konsekwencji brak iskry. Proponuję udać się dealera i spytać się czy byłaby możliwość dokupienia jednego listka. Jeżeli nie, to musisz szukać używanej membrany. Pozdrawiam.

Nie musisz kupywać nowej membrany . Pojedynczego listka w salonie pewnie nie kupisz tylko komplet . Z pewnością drogo wyjdzie . Ale jest inne wyjście tańsze i wcale nie gorsze - kup płytki membrany polini albo Metrakit w arkuszu i wytnij na wymiar . Wiele osób tak robi i jakość jest ta sama . Tu masz przykładowy link http://sklep.mieloch.pl/product_info.ph ... 2aeefe70da Tu akurat są chyba do suzuki i nawet wycięte :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Suzuki”