yamaha yz250f 2002 problem z obrotami  [ROZWIĄZANY]

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
groza27
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pn, 7 wrz 2015, 12:08
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

yamaha yz250f 2002 problem z obrotami

Post autor: groza27 » pn, 7 wrz 2015, 12:28

Witam jestem tu nowy ale prosze o rady, a wiec pacjent to yz250f 2002 r przejechalem sie nia 0,5 mth potem nie chciala palic, wiec zaczelo sie: zawory trzymaja luzy 17 mth temu wymieniane itp, lancuszek przy okazji okazal sie do wymiany, wiec wyjety gaznik do czyszczenia i wyczyszczony, no i nie trzyma wolnych obrotow. Wczesniej jak kupowalem tez byly lekko podwyzszone ale dysze byly troche wieksze, na tor wiec zakupiony nowy zestaw naprawczy i tu bonus bo do 2002 nie pasowal tylko ten od 2003.Wszystko zlozone i nadal nie trzyma wolnych obrotow.Wydech fmf przelot wiec juz nie wiem czy to ma tak byc czy jak? Jade dzis zobacze jakie te obroty sa wysokie ale ma moze ktos jakas sugestie??
Ostatnio zmieniony pn, 7 wrz 2015, 13:34 przez Martin KTM, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Popraw tytuł i post tak, aby dało się go czytać (kropki, duże litery itp.). Jeżeli nie poprawisz, wieczorem ten temat ląduje w koszu.

Awatar użytkownika
Mefiz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 120
Rejestracja: sob, 7 mar 2015, 11:20
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Świdnica
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yamaha yz250f 2002 problem z obrotami

Post autor: Mefiz » pn, 7 wrz 2015, 14:03

Regulacja gaźnika powinna załatwić sprawę.
EnduroTeam
Yz250F

Awatar użytkownika
kapik69
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 235
Rejestracja: pt, 13 lip 2007, 08:27
Motocykl: Honda CR250R 2002
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TUCZNO
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: yamaha yz250f 2002 problem z obrotami

Post autor: kapik69 » pn, 7 wrz 2015, 14:09

Siema jakoś trochę to wszystko bardzo chaotycznie opisałeś, postaraj się dokładniej sprecyzować co masz na myśli. Zawsze miałem wrażenie że "nie trzymanie wolnych obrotów" objawia się tym że spadają one do takich na których silnik przestaje pracować. Co do dysz czy pasują do 2002/2003 to akurat nie wiem, ale nie koniecznie dysze możesz mieć zgodne z rozmiarami z serwisówki skoro masz założony inny wydech, to też należy takie rzeczy jak dysze zmienić żeby wymiana wydechu przyniosła odpowiedni skutek. Pozostaje jeszcze pytanie czy masz porównanie do innej yz250f względem poprawności wysokości tych obrotów? Wpisz na youtube i posłuchaj jakie te motocykle mają "wolne obroty" na ssaniu i już po rozgrzaniu. Może po prostu jesteś przewrażliwiony.
szukam sponsora... ciekawe czy znajde ;)

Autor tematu
groza27
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pn, 7 wrz 2015, 12:08
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yamaha yz250f 2002 problem z obrotami

Post autor: groza27 » pn, 7 wrz 2015, 15:02

Powiem wam wieczorem wiecej jade o 17 zobaczyc jak on chodzi do mojego magika. wogole zaczalem grzebac bo zgasł mi i nie chcial odpalic , okazalo sie ze paliwko nie leci. wiec czyszczenie gaznika robilem to sam. oddalem do regulacji zaworow ale okazuje sie ze wszystko jest wporzo , lancuszek juz bylo slychac to wymienilem. Wogole to niepotrzebnie sie bralem za gaznik bo okazalo sie, ze od korka do baku byl ten zaworek odwrotnie zalozony. Zamiast wpuszczac powietrze to wypuszczał,ale moto stalo juz u magika i mowi ze wolnych nie trzyma. Dlatego nowy zestaw naprawczy polecial i dysze siedza takie jak serwisówka przewidziala.Dzisiaj dzwonie i mowi ze nie trzyma tak jak powinien. jest jeszcze jedna rzecz jako ze moto troche juz mialem, ale nigdy nic sam prawie nie robilem, wziąlem sie za ten gaznik i odkrecilem czujnik przepustnicy(tak teraz wiem tego sie nie rusza) i wypadł mi taki czarny cypelek.Wsadzilem szybko tak jak bylo i zakrecilem.

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: yamaha yz250f 2002 problem z obrotami

Post autor: robsztix » pn, 7 wrz 2015, 18:14

groza27 pisze: wziąlem sie za ten gaznik i odkrecilem czujnik przepustnicy(tak teraz wiem tego sie nie rusza) i wypadł mi taki czarny cypelek.Wsadzilem szybko tak jak bylo i zakrecilem.
Pewnie tutaj tkwi Twój problem. Niech gaźnikiem teraz zajmie się ktoś, kto się na tym zna od A do Z. Twój "Magik" może teraz nie podołać, tym bardziej, że masz nie seryjny wydech...

Autor tematu
groza27
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pn, 7 wrz 2015, 12:08
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yamaha yz250f 2002 problem z obrotami

Post autor: groza27 » pn, 7 wrz 2015, 19:25

Gaznik mam nie od tego roku wiec sprzedam ten i kupie prawidlowy. Byłem i ustawilismy wszystko tak że chodzila idealnie ale po dodaniu gazu zostawala na wysokich obrotach. I ta igla za ktorą tyle zaplacilem , zaczeło korbe byc słychac. trza silnik robic. a specjalnie dalem wiecej żeby miec to z glowy. Juz w tamtym roku mialem crf 450 z 2008 i byla po takim remacie że zawory byly do wymiany. trace ufnosc w ludzi.......

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: yamaha yz250f 2002 problem z obrotami  [ROZWIĄZANY]

Post autor: robsztix » pn, 7 wrz 2015, 19:36

A jesteś pewien, że nie łapie nigdzie lewego powietrza i rolgaz, linka, lub wózek się nie przycina? Ile masz wykręconą śrubę składu mieszanki?

Awatar użytkownika
kapik69
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 235
Rejestracja: pt, 13 lip 2007, 08:27
Motocykl: Honda CR250R 2002
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TUCZNO
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: yamaha yz250f 2002 problem z obrotami

Post autor: kapik69 » pn, 7 wrz 2015, 20:08

Popraw pisownie i używaj polskich znaków. YZ250F od 2001 do 2013 mają bardzo podobne gaźniki aż takich różnic nie trzeba się w nich doszukiwać. Prawidłowe ustawienie i w 100% sprawny gaźnik z modelu 2013 w motocyklu z 2002 też może poprawnie pracować. Sprawdź to co robsztix napisał
robsztix pisze:...że nie łapie nigdzie lewego powietrza i rolgaz, linka, lub wózek się nie przycina? Ile masz wykręconą śrubę składu mieszanki?
szukam sponsora... ciekawe czy znajde ;)

Autor tematu
groza27
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pn, 7 wrz 2015, 12:08
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yamaha yz250f 2002 problem z obrotami

Post autor: groza27 » pn, 7 wrz 2015, 21:03

Wkręcona na maxa i wykręcona 3,5 - 4 pełne obroty, ale miałeś racje , coś z linkami jest nie tak(chyba).Zdjąłem linki całkiem i ręką dodawałem gazu i jest ok.

Zablokowany

Wróć do „Silnik”