honda xr 600 Regulacja gażnika

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

honda xr 600 Regulacja gażnika

Post autor: ja23 » wt, 29 gru 2015, 17:26

Witam wszystkich mam parę pytań odnośnie hondy xr 600 i silnika który jest zamontowany w tej ramie od hmm XL/XN/ 650 w dowodzie XL 650 :D Taki mały mix. A więc co do ramy mam problem ze słabym tylnym bębnowym hamulcem.Kombinować z regulacją ewentualnie przeczyścić czy od razu zamawiać nowe szczeki i żyć ze świadomością ze hamulce bębnowe są tak słabe :!: :? 2 sprawa tyczy się silnika,cykanie w głowicy dekompresor czy co? rozbierać? poprzedni właściciel twierdził ze to norma w tych silnikach. A i jeszcze przerywa po dodaniu full gazu ALE!! nie zawsze, odnoszę wrażenie że im wyższy bieg tym mniej przerywa,najbardziej jest to widoczne na 1biegu. Nie ma reguły czy to wyższe obroty czy niższe dodam że silnik pali z ele rozrusznika od max 1 obrotu wałem czy ciepły czy zimny.

Konrad96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: pt, 27 gru 2013, 17:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: honda xr 600 Regulacja gażnika

Post autor: Konrad96 » wt, 29 gru 2015, 23:00

Co do hamulca to rozbieranie, czyszczenie, ewentualnie wymiana szczęk jak zużyte, składanie i regulacja.
Co do przerywania to rozbieranie, czyszczenie, regulacja gaźnika i wymieniłbym fajke, świece i kabel wn.

carloss
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: śr, 13 sie 2014, 12:21
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: honda xr 600 Regulacja gażnika

Post autor: carloss » śr, 30 gru 2015, 05:52

W XR-kach lubią cykać dźwigienki zaworowe.Sprzęt swoje lata ma, więc dobrze by było tam zajrzeć.
Co do przerywania,to zacznij od najłatwiejszego -wymiany świecy

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 824
Rejestracja: ndz, 25 gru 2011, 18:30
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: WRA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: honda xr 600 Regulacja gażnika

Post autor: andrzej555 » śr, 30 gru 2015, 08:49

Wpierw zajrzyj do tego hamulca,może okazać sie ,że nie jest taki słaby jeżeli po naprawie będzie w bdb stanie.
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: honda xr 600 Regulacja gażnika

Post autor: ja23 » śr, 30 gru 2015, 14:11

A więc tak dziś planuje poukładać instalacje ele zaizolować końcówki i ewentualnie wymienić na nowe.I tu pytanie czy wystarczy jak odłączę akumulator to spokojnie mogę dłubać/lutować w instalacji?? czy lepiej odłączyć wszystkie kostki moduł regulator napięcia itp?? Jeżeli starczy czasu to zdejmę jeszcze dziś pokrywę zaworów i zrobię oględziny luzów zaworowych- i tu kolejne pytanie jakie powinny być luzy? ,wałka dźwigienek dekompresora bo to cykanie nie daje mi spokoju ;-)

RD02E-6300165 Numery silnika, Proszę was o pomoc w rozkodowaniu tego numeru żebym wiedział dokładnie co to za silnik i wieczorem na spokojnie zamówił świece przewód WN filtr oleju i powietrza no i uszczelkę po pokrywę zaworów. Ewentualnie jutro jeszcze dojdą szczęki na tył i klocki na przód.
Gaźnika na razie nie będę ruszał, zobaczymy jak się będzie zachowywał po wymianie świecy przewodu WN i regulacji zaworów...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”