Sprowadzanie motocykli cross/enduro

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Sprowadzanie motocykli cross/enduro

Post autor: crossmaniak » wt, 22 lip 2008, 15:34

No wiadomo, że najlepiej do Niemiec :wink: , ja tez mam blisko. Jak będziesz miał zamiar jechać, to przed tym wypatrz kilka aukcji na niemieckim ebay'u albo na mobile.de do tego zapodaj sobie interaktywną mapę z neta (pokaże ci dokładnie wybraną przez ciebie trasę i będziesz mógł ruszac :) ). Do Holandii i Belgi ew. Francji jest już trochę dalej, ale moim zdaniem tam taniej można kupić moto. Niemcy już tak nie wyprzedają i nie zchodzą z ceny jak kiedys :roll:
pozdro

KudleY
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 203
Rejestracja: ndz, 8 kwie 2007, 13:02
Motocykl: SX 125 07'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: WWA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Sprowadzanie motocykli cross/enduro

Post autor: KudleY » wt, 22 lip 2008, 17:40

Jestem obecnie na wygnianiu hehe :lol: w Brukseli, stolicy Belgii i zarazem EU i po wnikliwej penetracji tego miasta jak i zachodniej jego okolicy, stwierdzam że nie ma tutaj (konkretnie w tym mieście) miejsc gdzie można by kupić motocykle crossowe. Enduro są, choć rzadko i w stanie okropnym (przynajmniej wizualnie), lecz crossowych w mieście jak i w pobliżu brak. Dopiero pod granicą z FR przy miasteczku Lille zaczynają się tory mx wokół których kwitnie handel, jak i miejsca gdzie można coś upolować (małe komisy, prywatne duże garaże itd.)
Ale jak z opłacalnością to już nie powiem, bo nie wiem, orietowałem się tylko gdzie, można kupić. Jakbym miał do każdego zajeżdżać i się pytać to bym ze 3 dni jezdził :rolleyes:
KTM SX 125 07' - trainin....

Autor tematu
Błażej GL
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 68
Rejestracja: pn, 31 lip 2006, 11:26
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Sprowadzanie motocykli cross/enduro

Post autor: Błażej GL » wt, 22 lip 2008, 19:34

widze ze temato sie rozwinal :D super
w takim razie pozostaje mi jechac do hitlerow cos znalezc
wlasnie o taki zarobek mi chodzi min 1000 za szt mysle ze bylo by ok
myslalem ze lepiej sie oplaca ze stanow ale jak transport 3 kola to juz w ogole odpada i jeszcze ten czas na oczekiwania szkoda gadac;/
pozostaje nauczyc sie kilka slowek i ogien moze cos sie znajdzie no chyba ze szukac okazji w Polsce np do remontu lub jakiejs malej poprawki ale to raczej niewiele oplacalne

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Sprowadzanie motocykli cross/enduro

Post autor: zielorz » śr, 23 lip 2008, 23:37

Ze stanów za 3 koła to masz kontener, a tam duzo motocykli wejdzie ;)

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Sprowadzanie motocykli cross/enduro

Post autor: crossmaniak » śr, 23 lip 2008, 23:46

Zeby sprowadzic moto ze stanów trzeba przedewszystkim liczyc sie z opłatami i długim oczekiwaniem. Nie lepiej brać busa, przyczepke i jechać w Europę?? Oprócz Niemiec może warto byłoby sprawdzić Francję, Holandię i Belgię ew. Włochy i Austrię, ale to już dalsze trasy. Sprawdź to : http://www.odleglosci.pl/mapa-europy.php
Moim zdaniem swietna i przydatna sprawa z taką mapą. Tylko byś musiał druknąc oblukane trasy. Pozdr :)

gorceYz125
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 209
Rejestracja: wt, 5 cze 2007, 20:48
Motocykl: Yz125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Targ/Klikuszowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Sprowadzanie motocykli cross/enduro

Post autor: gorceYz125 » śr, 23 lip 2008, 23:59

Na taka droge to najlepszy jest moim zdaniem GPS- wstukujesz gdzie chcesz i sam cie prowadzi....
A musze Ci powiedziec ze teraz nawet w Anglii sa tanie motory (moj brat sam sprowadzil 2 z Irlandii) wiem bo jestem aktualnie w Irlandii a dlatego sie je tak oplaca, poniewaz funt (Anglia,IRL pn) bardzo spadl w porownaniu do jeszcze rok temu...

Autor tematu
Błażej GL
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 68
Rejestracja: pn, 31 lip 2006, 11:26
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Sprowadzanie motocykli cross/enduro

Post autor: Błażej GL » czw, 24 lip 2008, 15:38

tak zgadza sie w UK motocykle sa nawet do 3 tys tansze niz u nas w polsce ... tylko jak z transportem takiego cross-a

gorceYz125
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 209
Rejestracja: wt, 5 cze 2007, 20:48
Motocykl: Yz125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Targ/Klikuszowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Sprowadzanie motocykli cross/enduro

Post autor: gorceYz125 » czw, 24 lip 2008, 15:51

Akurat moj brat wyslal te 2 moto firma z polski (tirem) ktory wcale nie zajmuje sie sprowadzaniem motocykli tylko wozi jakis zwykly towar... To wszystko jest na tej zasadzie ze zarobek z tego transportu idzie na czysto dla kierowcy i to od niego zalezy czy go wezmie czy nie, a takie tiry w UK naprawde latwo znalezc ktore jezdza na trasie polska- irlandia...
A jesli bys chcial jezdzic po te moto to jedyna granica jest Anglia-Francja ale tam raczej nic nie sprawdzaja i nie ma zadnego problemu z przewiezieniem...
Ale umowe kupna sprzedazy (a jeszcze lepiej jakis papier na moto) chyba bedziesz musial miec bo nawet te tiry jak sa na polskich blachach to w niemczech sprawdzaja mimo ze jest schengen...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”