nowy kosz sprzęgłowy crf 450

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Awatar użytkownika
Autor tematu
LUXwiśnia
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: ndz, 6 sty 2013, 19:33
Motocykl: crf 450
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

nowy kosz sprzęgłowy crf 450

Post autor: LUXwiśnia » wt, 22 mar 2016, 20:15

Witam. Posiadam od niedawna CRF 450 07r. Zaczęło mi szarpać sprzęgło przy ruszaniu, po rozebraniu okazało się że jest tarcza pęknięta (znalazłem w garażu używaną od innego moto :) ), ale jest większy problem, wybity kosz przez tarcze, zrównałem ładnie ząbki pilnikiem (tak do czasu kupienia nowego) , widać że chyba nikt przede mną tego nie robił, zauważyłem też że jest luz na łożysku igiełkowym. Teraz pytanie czy kupując nowy kosz (planuje proxa) przy tym koszu będzie bieżnia zewnętrzna łożyska, łożysko oczywiście będzie nowe z bieżnią wewnętrzna (tulejką) tylko boje się że jak przy koszu nie będzie bieżni a stara może być też zużyta i nowy kosz dalej będzie miał luzy.
Z góry dzięki.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: nowy kosz sprzęgłowy crf 450

Post autor: amator » czw, 24 mar 2016, 08:48

Spiłowanie ząbków pilnikiem w zupełności wystarczy. Proponowałbym ci jednak zakup nowego zestawu samych tarcz sprzęgłowych ponieważ po piłowaniu szczelina miedzy zabierakiem tarczy a koszem powiększyła się i sam zabierak też minimalnie był już węższy od oryginału .
jeśli chodzi o luz na łożysku igiełkowym to odpowiadam - tak ma być.
Kosz wewnętrzny nie może mieć luzu i to jest ważne natomiast kosz zewnętrzny może kiwać się na boki. Ten luz , który zaobserwowałeś jest na rozebranym sprzęgle (rozkręcona pokrywa i sprężyny) , jak wszystko skręcisz ze sobą będzie dobrze . Nowy kosz sprzęgłowy nie posiada piasty wewnętrznej.Tę starą piastę wypchniesz palcami z kosza i przełożysz do nowego . W zestawie z koszem dostaniesz specjalne śruby do wkręcenia w miejsce nitów ze starego kosza żeby przerzucić wieniec i amortyzatory kosza :drinkers: .

Awatar użytkownika
Autor tematu
LUXwiśnia
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: ndz, 6 sty 2013, 19:33
Motocykl: crf 450
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: nowy kosz sprzęgłowy crf 450

Post autor: LUXwiśnia » pt, 25 mar 2016, 10:34

Wielkie dzięki za info. Tarcze mam już nowe TRW. Kosz sprzęgłowy ma luzy poskręcany bo zaglądałem po przejażdżce zobaczyć jak się tarcze ułożyły (tarcze odwróciłem nie wybito stroną), obejrzę jeszcze ten luz bo może mi się kosz poluzował.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”