HONDA CR250 HPP problem

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
satan1984
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 25 paź 2015, 18:05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

HONDA CR250 HPP problem

Post autor: satan1984 » pn, 26 paź 2015, 10:30

Witajcie.
A więc tak kupiłem cr-ke w stanie braku mocy i przerywania na wysokich obrotach. Naprawiłem wydech dyfuzor itp. Dalej przerywała i nie miała mocy. Odkryłem niebieski kabelek rozłączony od statora do modułu. Po podłączeniu kabelka wszystkie problemy zniknęły. Miała moc, w miarę ładnie odpalała na zimnym. Po około 3 mth znowu stało się to samo. Przerywanie na wysokich ( tzn. wtedy kiedy powinna zacząć mieć powera włącza się odcinka i przerywa i nie chce odpalać na zimnym). Gaźnik wyczyściłem, cewkę zmieniałem. Ręce mi już opadły bo nie mam pojęcia co to może być :( Macie może jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: HONDA CR250 HPP problem

Post autor: kris514 » pn, 26 paź 2015, 12:07

Możliwe że rozwiązanie dałeś w tytule, to znaczy możliwe że zawór mocy się przycina, innym rozwiązaniem może być kończący się tłok lub dostający się płyn chłodniczy to komory spalania.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
satan1984
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 25 paź 2015, 18:05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: HONDA CR250 HPP problem

Post autor: satan1984 » pn, 26 paź 2015, 16:13

Po obserwacji śruby do regulacji zaworu wygląda na to, że zawór jest otwarty ( śrubka chowa się jakby do środka na wyższych obrotach ) Odkręcałem również rewizje od dźwigienek i wszystko chodzi płynnie. Tłok owszem może być słaby ale wątpię aby takie objawy wystąpiły nagle i miały efekt już trwały. Zastanawia mnie, że wcześniej przyczyną był kabel a objawy były takie same.

Autor tematu
satan1984
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 25 paź 2015, 18:05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: HONDA CR250 HPP problem

Post autor: satan1984 » pn, 26 paź 2015, 16:56

Nie sądzę aby tak nagle padł tłok. Rozbierałem rewizje od dźwigienek zaworu chodzą płynnie. Podczas pracy silnika wraz ze wzrostem obrotów widać jak śrubka od regulacji zaworu rusza się ( wchodzi do środka więc wydaje mi się, że zawór chodzi ) . Wycieku płynu do cylindra nie odnotowałem.

Maciek79
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: czw, 8 sty 2015, 14:52
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: HONDA CR250 HPP problem

Post autor: Maciek79 » pn, 26 paź 2015, 17:20

Tak jak powyżej, możliwy problem to płyn chłodniczy dostający się do komory spalania. Miałem podobnie w swojej Cr, usterką była uszczelka pod głowicą - wydmuchało ją.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”