Ktm 250 sxf 2013 problem z biegami

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
NadiR82
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 13
Rejestracja: pt, 15 lis 2013, 20:36
Motocykl: Ktm 250 SX-F 2013
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Ktm 250 sxf 2013 problem z biegami

Post autor: NadiR82 » pn, 10 sie 2015, 14:33

Witam, pare dni temu nabylem Ktma 250 sxf 2013 z Czech. Dzis rano go zapalilem, wszystko bylo ok, do poki nie pojechalem sie przejechac. Wszystkie biegi wbijaly, tylko nie 5. Gdy go wbijalem, motocykl wpadal jakby na luz (neutral) i mozna bylo wbijac dalej, ale caly czas byl na luzie. Prosze o jakies rady.

Awatar użytkownika
kapik69
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 235
Rejestracja: pt, 13 lip 2007, 08:27
Motocykl: Honda CR250R 2002
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TUCZNO
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ktm 250 sxf 2013 problem z biegami

Post autor: kapik69 » pn, 10 sie 2015, 15:12

A jeździłeś nim wcześniej? Miał wszystkie 5 biegów? Nic nie szarpało? Zmieniałeś może olej jakoś nie dawno? Rada taka że silnik na pół, a w najlepszym przypadku tylko dużą pokrywa sprzęgła trzeba odkręcić. Może coś wlazło w programator i wodzik się nie przesuwa, albo to coś grubszego z trybami no ale do tego już trzeba silnik rozpołowić.
szukam sponsora... ciekawe czy znajde ;)

Yamaso
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 84
Rejestracja: wt, 22 mar 2011, 08:10
Motocykl: Kawasaki Kxf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ktm 250 sxf 2013 problem z biegami

Post autor: Yamaso » pn, 10 sie 2015, 16:48

W tym KTM lubią padać skrzynie biegów . Na 99% będziesz rozpoławiał. Przy jakim przebiegu padła skrzynia ? słyszałem o przypadku w okolicy 15 MTH
Yamaso #18

Autor tematu
NadiR82
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 13
Rejestracja: pt, 15 lis 2013, 20:36
Motocykl: Ktm 250 SX-F 2013
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ktm 250 sxf 2013 problem z biegami

Post autor: NadiR82 » pn, 10 sie 2015, 21:21

Jeździłem nim dziś pierwszy raz właśnie i od początku nie wbijał tej piątki, ale bylem jeździć jeszcze raz i za 2/3 razem już wbijał ten piąty bieg, ale wtedy ciężko było zredukować i coś dziwnie charczało w skrzyni biegów. Oleju nie zmieniałem, bo był świeży, ale zaglądałem teraz do tych części, które dal do wglądu i znalazłem "Shifting drum" (nowy) więc pewnie poprzedni właściciel wiedział o co biega i dorzucił ta część. Myślicie, ze może być to rozwiązaniem? P.S. Moto ma 133mth od nowości.
Dodaje obrazek tej części


Awatar użytkownika
kapik69
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 235
Rejestracja: pt, 13 lip 2007, 08:27
Motocykl: Honda CR250R 2002
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TUCZNO
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ktm 250 sxf 2013 problem z biegami

Post autor: kapik69 » pn, 10 sie 2015, 23:17

No dokładnie, swoją drogą dziwnie kupujesz czy tam testujesz motocykl i po zakupie stwierdzasz że biegi nie wchodzą, ale dobra. Ta część którą tam masz prawdopodobnie jest przyczyną Twoich problemów, ale często samo wymienienie tylko tej części nie rozwiąże problemu, albo będzie dobrze tylko przez chwile. Co by nie było to silnik "na stół" i na pół, od razu sobie całą resztę przejrzysz. Możliwe że wodziki masz wytarte, albo wykrzywione. Wszystko się okaże jak rozkręcisz silnik. Jak rozkręcisz to wrzucaj tutaj fotki, popatrzymy sobie na te 133mth w KTM :D
szukam sponsora... ciekawe czy znajde ;)

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Ktm 250 sxf 2013 problem z biegami

Post autor: wicherek666 » wt, 11 sie 2015, 06:31

popatrzymy sobie na te 133mth w KTM :D
Też jestem tego bardzo ciekaw. Swoją drogą jeśli to nie jakaś fabryczna wada - a można założyć że tak jest, mało wytrzymała skrzynia.

Autor tematu
NadiR82
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 13
Rejestracja: pt, 15 lis 2013, 20:36
Motocykl: Ktm 250 SX-F 2013
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ktm 250 sxf 2013 problem z biegami

Post autor: NadiR82 » wt, 11 sie 2015, 14:03

@kapik69 to nie ja po to jechalem do Czech, tylko znajomy, ktory bardzo ogarnia temat i twierdzil, ze wszystkie biegi wbijaly rowno, nie wiem, czy to on przeoczyl ten piaty bieg, ale wydaje mi sie, ze tak, skoro poprzedni wlasciciel dodal ten selector zmiany biegow. Prawdopodobnie bede musial rozpolowic silnik, innej opcji nie ma, musze tylko znalesc chwlie czasu. ;)

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Ktm 250 sxf 2013 problem z biegami

Post autor: wicherek666 » wt, 11 sie 2015, 18:51

Pytanie co jeszcze mógł, ogarniający temat znajomy przeoczyć. Moto młode, legitymujące się pozornie realnym przebiegiem i do tego taki problem ?

Awatar użytkownika
motorider7
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 301
Rejestracja: sob, 3 kwie 2010, 21:28
Motocykl: Crf 250x
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Naprawa/Jordanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ktm 250 sxf 2013 problem z biegami

Post autor: motorider7 » wt, 11 sie 2015, 21:34

Jest to moto wyczynowe i nie ważne czy ma 133 mth czy 60 mogło sie to wydarzyć . Zależy też kto tym jeździł .. jest to rzecz mechaniczna i wszystkiemu można dać rade
Obecnie Honda CRF 250x 2006

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Ktm 250 sxf 2013 problem z biegami

Post autor: wicherek666 » wt, 11 sie 2015, 22:08

Nie tak do końca. Jak jeździsz wyrabiasz sobie swoje zdanie. Oczywiście masz rację to jest wyczyn, ale producenci ciągle się ścigają by zdobyć nowych konsumentów. Osobiście kilkukrotnie słyszałem o podobnych problemach dotykających moich znajomych, będących fanatykami Austriackiego KTM. Dziwnym trafem z własnego doświadczenia jakoś w japońskim motocyklu takich zdarzeń nie doświadczyłem. Tutaj nie ma się co kłócić, czy żarliwie prowadzić dyskusję. Era doskonałości już się skończyła. Niestety zbyt szybko a jej apogeum mogę określić mianem 500cc2T, prostej, nie okrzesanej jednostki po dziś kultowej, jednocześnie potrafiącej bezawaryjnie dostarczyć zdecydowanie nadmiaru wrażeń. Teraz coś się musi psuć żeby było dobre, efektowne, posiadające za razem psychologiczna reklamę która będzie potrafiła umieć skierować nas w przewidzianym kierunku. Nowy KTM, tak samo jak Samsung w mojej opinii stara się przodować w tej dziedzinie.

Awatar użytkownika
motorider7
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 301
Rejestracja: sob, 3 kwie 2010, 21:28
Motocykl: Crf 250x
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Naprawa/Jordanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ktm 250 sxf 2013 problem z biegami

Post autor: motorider7 » wt, 11 sie 2015, 22:43

Kolego wicherek - jak najbardziej jestem tego samego zdania.. Ja uważam że Ktm jest "troszku" przereklamowany i powiem może inaczej "Panuje na niego Moda" . Może ktoś mnie i zlinczuje za te słowa ale od zawsze dojeżdżam japonie i mnie nie zawiodła a koledzy mieli KTM i naprawde często gęsto wyskakiwały awarie które nie powinny wypaść w sprzęcie za te pieniądze. Może są poprostu delikatniejsze , tego nie wiem ale na ktm'y był rzut i ekipy latali ktm teraz dużo szuka Japonii . Ogólnie rzecz biorąc wszystko obecnie jest słabsze od tego co było dawniej i właśnie tutaj liczą sie sprawdzone rozwiązania techniczne które są trwałe i skuteczne i nie zawodzą. Obecnie wszystko ma być lekkie i liche. Ma sie psuć żeby serwisy miały robote i części schodziły z regałów. Taki wałek nie powinien pękać . Ciekawa jaka jest przyczyna tego pękania wałka biorąc pod uwage że koledze pękły dwa.. Albo szajs albo coś było źle poskładane
Obecnie Honda CRF 250x 2006

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”