14 latek i kx 125

Tu umieszczaj linki do twoich fotografii posadzonych na innych serwerach
Krzysiekmx1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pn, 17 maja 2010, 18:13
Motocykl: cr125 '06, cr125 '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 14 latek i kx 125

Post autor: Krzysiekmx1 » śr, 3 lip 2013, 10:51

[quote="carmax"...Jeśli nie radzisz sobie ze zmianą biegów i hamulcem na stojąco -prawdopodobnie masz złe buty!! Ograniczają ruchy ,możliwe też ,że źle masz ustawioną dźwignię biegów...
[/quote]

A może nie wyczuł jeszcze tego? A nie odrazu, że złe buty, zła dźwignia
TRZEBA
ZAP
IER
DA
LAĆ
:) :) :) :) :)

Kaza888
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 106
Rejestracja: śr, 20 kwie 2011, 15:13
Motocykl: CR250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Leszno
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 14 latek i kx 125

Post autor: Kaza888 » śr, 3 lip 2013, 11:54

Poćwicz przy wolnej jeździe na stojąco jazdę z jedną rękom lekko trzymającą kierownice, tak by tylko pracować gazem. Trzymaj motocykl tylko kolanami, zacznij na prostej potem wjedź w cięższy teren i zakręty (najlepiej tor) i rób tak samo. Ze zmianą biegów też poćwicz najpierw na równym terenie, jeden palec na sprzęgle cały czas, trzymasz motocykl i starasz się zmieniać biegi. Też na początku miałem problem ze zmianą biegów na stojąco. ;) Ogólnie trzymaj cały czas jeden palec na sprzęgle i tak samo z hamulcem.

Autor tematu
uncatchble
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: ndz, 7 sie 2011, 19:11
Motocykl: kx 125 98'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 14 latek i kx 125

Post autor: uncatchble » czw, 4 lip 2013, 12:05

Z tym obczuciem dźwigni jest tak, że często jadąc dosyć szybko z górki po prostu nie jestem w stanie trafić w cokolwiek, w hebel to mniejszy problem bo trafię piętą i jest ok ale wrzucić wyższy bieg to jest trochę większe wyzwanie. Teraz jeżdżąc enduro (bo tylko taką mam możliwość) jak najwięcej staram się jeździć na stojaka. Może w końcu przyzwyczaję się do tego. Tak naprawdę to przez 2 lata latałem cały czas na siedząco i teraz ciężko się odzwyczaić.

Kierunek Cross / Enduro ? No jasne że Cross, to jest coś pięknego, ale ze względu na to że najbliższy tor jest 20 km ode mnie i jest to raczej tor pod cross-country jestem skazany na endurzenie po lasach.

Dzięki za rady, na pewno będę się chodź trochę do nich stosować, nic tylko latać !
Drive only as fast as
you have it under control

Norbuś
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: czw, 22 mar 2012, 17:10
Motocykl: Crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 14 latek i kx 125

Post autor: Norbuś » czw, 4 lip 2013, 15:11

Tor nawet słaby jest torem i warto z niego korzystać(Zawsze nauczysz się jakiegoś elementu). Też mam tor 20km od domu, dokładnie 19km. Jedzie się 20-25min w jedną stronę i spali przy tym nie cały litr w dwie strony, setka podobnie. Lepiej stracić te 50min i 1l na dojazdówki, niż marnować czas, pieniądze i mth na jeżdżenie dla jeżdżenia. W naszym wieku idzie jeszcze wszystko szybciej ogarnąć, więc lepiej z tego korzystać, chyba że jeździsz dla jeżdżenia, ale moim zdaniem "no progress no fun". Lepiej płynnie pokonywać cały tor, niż walczyć z nim a do tego trzeba treningu, ale to tylko moje zdanie.
Zapraszam do mojej galerii viewtopic.php?f=14&t=26016

Autor tematu
uncatchble
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: ndz, 7 sie 2011, 19:11
Motocykl: kx 125 98'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 14 latek i kx 125

Post autor: uncatchble » czw, 4 lip 2013, 20:13

Masz w 100% rację. Jedynym ratunkiem jest brat, kilka razy skoczę z nim na ten tor. Tylko tak jak mówię, na tym torze. Ale na razie staram się doskonalić w enduro, też jest to fajne.

Tyle co wróciłem z jazdy, w jeździe na stojaka jest progress. Balans już jest ogarnięty, biegi prawie zawsze wchodzą, stosowałem się do tego by trzymać nogami motoru i jest git. Po tych 40 min jazdy w lesie wyniosłem chyba najwięcej z tego co jeździłem.

A jeszcze pytanie, jadąc w koleinie, i takiej na zakręcie i kompletnie prostej ale dosyć głębokiej jechać na stojąco ? Na zakręcie to nie ma opcji żeby nie usiąść, ale jeżeli ciągnie się dość długa i głęboka to raczej siadam i wystawiam nogę.
Drive only as fast as
you have it under control

ForestRider
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 189
Rejestracja: wt, 26 sty 2010, 20:38
Motocykl: Kxf 250
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 14 latek i kx 125

Post autor: ForestRider » czw, 4 lip 2013, 20:48

Witam. Najlepiej by było jak byś się podpiął do kogoś szybszego wtedy podpatrzysz jak jeździ, popytasz, on niech popatrzy na twoją jazde i powie co robisz źle. Oglądałem ostatni filmik i za szybko zmieniasz biegi, niech kx trochę powyje :mrgreen:. Chyba że jesteś eco driver to jest ok :rolleyes: Pozdrawiam
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.
,,Żyję na krawędzi, żeby nie zajmować dużo miejsca" :D
,,Lots of people are fast on a tuesday...not many are fast on saturday" Jeremy McGrath

Autor tematu
uncatchble
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: ndz, 7 sie 2011, 19:11
Motocykl: kx 125 98'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 14 latek i kx 125

Post autor: uncatchble » czw, 4 lip 2013, 21:35

Czasami po prostu wbijam dużo wcześniej bo w błocie nie ma znaczenia czy jest 2 czy 4 :D

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4
Drive only as fast as
you have it under control

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze fotki”