Porównanie 2 motocykli Yamaha wr 250F vs Yamaha YZF 250

Autor tematu
cluz007
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: czw, 12 maja 2011, 10:18
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Porównanie 2 motocykli Yamaha wr 250F vs Yamaha YZF 250

Post autor: cluz007 » wt, 5 lip 2011, 15:41

Witam wszystkich forumowiczów

Chciał bym rozpocząć temat porównując wady ,zalety dwóch modeli motocykli jakimi są Yamaha yzf 250 oraz wr 250 f , naczytałem się dosyć sporo o tych konkretnych modelach ,nie daje mi spokoju pewna myśl , otóż jak wiemy yzf to typowa crossówka stworzona na tor ,ale czy tylko ?, zakładam że ten motocykl równie dobrze radzi sobie na poligonach w lasach jak i na stromych podjazdach podkreślam że mieszkam w terenie gdzie otaczają mnie poligony ze względu na sztywniejsze zawieszenie crossów ki można się skłonić ku Wr gdzie jest ona bardziej miękka i przyjazna dla kierowcy , natomiast generowanie KM jak i agresja yzf bardzo mnie pociąga generuje dość znacznie więcej od Wr wiele osób pisze że są to niemal identyczne motocykle ,czy aby na pewno?, zauważalna jest przede wszystkim skrzynia biegów gdzie w crossówce ma ona krótkie przełożenie w hardzie dłuższe , czy robi to jakąś diametralna różnicę ? podkreślam że mieszkam wśród poligonów dlatego mam dylemat między crossem a hard enduro tylko i wyłącznie interesują mnie te dwa egzemplarze ceny crossówek są naprawdę w porządku za 10 tys można wyrwać coś z roku 2005 – 2007 z tego co wiem w 2006 były problemy z zaworami natomiast Wr za ta kwotę 2001- 2004, pytanie brzmi następująco ,czy warto inwestować w enduraka i czy w dużej mierze nie płacimy za homologacje niechciał bym żeby po sezonie zabrakło mocy ,wiele osób śmiga crossów kami po terenach , lasach itp. I nie narzekają z pewnością w trudnym technicznie terenie Wr ma ogromny plus jakim jest rozrusznik koszt eksploatacji tych dwóch modeli , myślę że wygląda podobnie lecz tańsza w utrzymaniu będzie wr-ka , pytanie do użytkowników tych obu moteli co możecie powiedzieć o tych sprzętach jak zachowują się na podjazdach czy wr będzie odstawała od yz-f , w piaszczystym terenie co lepiej się spisze jednak w terenie ważne są konie mechaniczne a nie do końca prędkość wr co prawda pojedzie o te 15 km/h więcej ale kto w terenie jedzie 120-130 natomiast v-max crossówki wydaje mi się coś w granicach 110 km/h , myślę że to w zupełności wystarczy , nie wiem co wybrać nie chcę motocykla sprzedać po roku ,mam nadzieje że mi doradzicie w tej kwestii czy lepiej wybrać wr czy yzf podkreślam że na tor raczej rzadko kiedy się wybiorę jak to się mówi raz na ruski rok natomiast poligon w jakiś sposób też odzwierciedlają tor morocrossowy itp. głownie las , poligony , podjazdy . Z różnych źródeł wyczytałem że Wr ma ok. 27- 36 KM jest to dość duży przedział więc prawd ę postawy pośrodku 32 KM natomiast crossówka 37-40 KM . Nie ukrywam że po tygodniu pracy z miłą chęcią chciał bym się sponiewierać w terenie ale i także nie grzebać za dużo przy motorze .

Podsumowując :

Yamaha wr 250 f

Plusy

- przyjazny motocykl dla kierowcy
-rozrusznik , światła
- miękkie zawieszenie
- rzadszy serwis niż crossówki

Minusy

- Wysoka cena w stosunku do crossów ki


Yamaha YZF 250

Plusy

- stosunek mocy do wagi
- niska cena w porównaniu do Hard Enduro

Minusy

- brak rozrusznika , świateł
- częstsze serwisowanie

Z pośród tych dwóch egzemplarzy mowa o motorach używanych który byście wybrali cena 10 tys . + około 2 tys po zakupie na mały remont .
Przeznaczenie : Las , poligony , podjazdy 90 % , tor 10 %.
Wiem że Wr to typowy hard ale czy dorwę dobry egzemplarz z tych lat może być już wysłużony natomiast crossówa z roku 2007 to stosunkowo młody motocykl. Do celów jakie opisałem co mi proponujecie . Prosił bym o wypowiedzi ludzi którzy mieli styczność z tymi pięknymi maszynami . Pozdrawiam

blazej1616
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 133
Rejestracja: wt, 19 wrz 2006, 18:32
Motocykl: WR 125 / EXC 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Chybie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Porównanie 2 motocykli Yamaha wr 250F vs Yamaha YZF 250

Post autor: blazej1616 » ndz, 10 lip 2011, 00:40

Cześć
Co prawda posiadam yz-f z 2008 roku ale miałem ten sam dylemat jak kupowałem moto i szukałem yz-f zarejestrowanej bo wystepuja takie modele rzadkie ale sa dostepne. Przed kupnem pojeździłem wr-ka i yz-f lepsza wydała mi sie yz-f dlatego taka zakupiłem posiadam juz sprzet rok i naprawde świetnie sie spisuje. Sprzet mam zarejestrowany i działajace światła . Aktualnie chce go sprzedac bo mam napływ gotówki i coś nowszego mam w planie :) starsze roczniki posiadały prawie ten sam silnik lecz czym starsze tym bardziej moto wyeksploatowane.

Autor tematu
cluz007
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: czw, 12 maja 2011, 10:18
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Porównanie 2 motocykli Yamaha wr 250F vs Yamaha YZF 250

Post autor: cluz007 » pt, 15 lip 2011, 11:25

Głównie w jakim terenie się poruszałeś? bardziej tor czy lasy ? aż tak bardzo mi nie zależy aby motor był zarejestrowany , szczerze, nawet nie będę tego robił ale światła założę.

Autor tematu
cluz007
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: czw, 12 maja 2011, 10:18
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Porównanie 2 motocykli Yamaha wr 250F vs Yamaha YZF 250

Post autor: cluz007 » śr, 20 lip 2011, 09:52

Mógł byś opisać do jakich celów używałeś motocykla tylko tor? czy w większej mierze wyskoki do lasu , poligony itp ?

blazej1616
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 133
Rejestracja: wt, 19 wrz 2006, 18:32
Motocykl: WR 125 / EXC 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Chybie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Porównanie 2 motocykli Yamaha wr 250F vs Yamaha YZF 250

Post autor: blazej1616 » pn, 25 lip 2011, 16:01

Głównie jeźdze enduro chyba nawet tylko zadko sie trafia jakiś tor :) W moim sprzecie posiadam lampy ale to nie mały koszt :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yamaha”