Wytrzymałość produktów - spisek żarówkowy

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wytrzymałość produktów - spisek żarówkowy

Post autor: Mateusz_MX » pn, 19 gru 2011, 11:46

"Planowane postarzenie produktu zależy wyłącznie od woli konsumenta, nikt Go nie zmusza do kupowania. To jego wolny wybór."

Chcesz jeździć nowym, pięknym Golfem serii VI? Proszę bardzo, z tym że po 200kkm padnie silnik. Chcesz mieć najnowszy model IPhone'a? Żaden problem - pierwszy upadek i już Go ponownie nie włączysz. Chcesz mieć super nowoczesny laptop? Twój wybór - dwa lata i nie wiadomo z jakiego powodu doszło do przepalenia płyty głównej. Jeżdżę 20'letnim autem, mam Nokię 3510i oraz starego, poćciwego IMB'a ThinkPada. To, że ktoś się z tego wyśmiewa, mało mnie to interesuje.

Jeżeli chodzi o reportaż. Mój komentarz to, "Amerykańskie, wiecznie nienażarte świnie". Przepraszam za słowa, ale są szczere.

Dziękuję za uwagę. Pozdrawiam
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Awatar użytkownika
Autor tematu
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wytrzymałość produktów - spisek żarówkowy

Post autor: Majster128 » pn, 19 gru 2011, 12:00

Mateusz_MX pisze:Chcesz mieć super nowoczesny laptop? Twój wybór - dwa lata i nie wiadomo z jakiego powodu doszło do przepalenia płyty głównej.


Mojemu wybiło właśnie 3 lata i dostałem w gratisie efekt specjalny. Czerwone plamy na ekranie, a ich ilość zależy od kąta pochylenia ekranu. Czasem uda się, że ich nie ma.

patrykt7
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: czw, 8 wrz 2011, 17:36
Motocykl: Codziennie naprawiam inny
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Parczew
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wytrzymałość produktów - spisek żarówkowy

Post autor: patrykt7 » pn, 19 gru 2011, 13:36

Niestety. Brutalna rzeczywistość.
Wszystko idzie ku temu, że założenie producenta motocykli będzie takie iż motocykl ma przejeździć okres gwarancyjny, a potem najlepiej by było gdyby jeszcze sam się zutylizował. Wystarczy spojrzeć na motocykle z lat 80tych gdzie silniki robiły i często robią do dziś ogromne przebiegi, bez poważnych awarii. Teraz im motocykl nowszy tym delikatniejszy. Wyjeżdżając z salonu wyczynową maszyną nie wiadomo co nas czeka za kilka godzin. Przykład: nowo zakupiony raptor, kilka godzin jazdy i silnik powiedział - ja już dziękuję. Właściciel dzwoni do yamahy, przedstawiając sytuację i w odpowiedzi słyszy 'Proszę pana to sprzęt wyczynowy, na to nie ma gwarancji'
Ciekawe jak to wszystko będzie wyglądać za 30-40 lat....
Zawód mechanika motocyklowego powinien być pasją-nie sposobem na pieniądze.

tobiasz86
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 352
Rejestracja: ndz, 25 lip 2010, 10:20
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rymanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wytrzymałość produktów - spisek żarówkowy

Post autor: tobiasz86 » pn, 19 gru 2011, 16:59

Majster128 pisze:
Mateusz_MX pisze:Chcesz mieć super nowoczesny laptop? Twój wybór - dwa lata i nie wiadomo z jakiego powodu doszło do przepalenia płyty głównej.


Mojemu wybiło właśnie 3 lata i dostałem w gratisie efekt specjalny. Czerwone plamy na ekranie, a ich ilość zależy od kąta pochylenia ekranu. Czasem uda się, że ich nie ma.


hmmm mój ma 4,5 roku, bateria trzyma w porywach do 2min ale po za tym działa bez problemowo, co ciekawe pochodzi z rynku amerykańskiego- może już czas wymienić :rolleyes:
Pamiętacie model Nokii 6310 i 6310i? Pracowałem swego czasu w telefonach w Plusie, przedstawiciel Nokii powiedział mi, że właśnie wymienione wyżej modele to była jedna z większych wpadek producenta. Powody to niesamowita bateria i bezawaryjność, co zmniejszyło sprzedaż, bo mało kto chciał wymienić ten telefon na inny. Odbiło się to z nawiązką w późniejszym czasie gdzie za sprawą ww modeli, Nokia miała wielu zwolenników. Jednak nie popełniono już tego błędu i nie wyprodukowano podobnie działających modeli, zastosowano zasadę z filmu autora tematu.

Awatar użytkownika
Autor tematu
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wytrzymałość produktów - spisek żarówkowy

Post autor: Majster128 » pn, 19 gru 2011, 17:06

He. Zapomniałem, że bateria nie żyje już od dwóch miesięcy :(
Przekroczono ilość cykli ładować i mikrokontroler zablokował dalsze ładowania. Sprawdzałem ogniwa. Trzymają napięcie przy obciążeniu.
Muszę poszukać kogoś kto ma programator do tej wersji pamięci i będzie mógł załadować nowego softa. Ma hulać dalej.

seteman
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 312
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 22:53
Motocykl: RM 250 '95
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wytrzymałość produktów - spisek żarówkowy

Post autor: seteman » pn, 19 gru 2011, 19:18

Majster128 pisze:He. Zapomniałem, że bateria nie żyje już od dwóch miesięcy :(
Przekroczono ilość cykli ładować i mikrokontroler zablokował dalsze ładowania. Sprawdzałem ogniwa. Trzymają napięcie przy obciążeniu.
Muszę poszukać kogoś kto ma programator do tej wersji pamięci i będzie mógł załadować nowego softa. Ma hulać dalej.
ja potrzebuje kogoś takiego tez... mam toshibe a305 z rynku usa... nie wiem ile w tym prawdy (nie znam się) ale ktoś mi powiedział że vista tak fatalnie zarządza energią ze rozwaliła baterie szybciej ... teraz mam win7...
siostra ma takiego samego lapka kupionego w tym samym miejscu i o tej samej godzinie :) i u niej działa wszystko do tej pory... ale ona od razu zmieniła system

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”