Motocykl hym jaki? :D

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
Dargas
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pt, 20 kwie 2012, 07:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Motocykl hym jaki? :D

Post autor: Dargas » ndz, 22 kwie 2012, 12:24

Witam. Jestem tutaj nowy mam na imię Darek:) Słuchajcie, co byście zrobili na moim miejscu? W tym roku już nie mam mowy o kupnie maszynę, ale w następnym roku już bym mógł kupić jakiegoś sprzęta za 5 tyś. Jakąś DT125. Ale nie wiem czy jest sens takim słabym motorkiem śmigać w następnym sezonie może lepiej będzie poczekać jeszcze 2 lata i kupić KTM 525 albo jakąś CBR-F2 lub F3. Potrzebuje moto, które wytrzyma mocne katy. Ogólnie coś ala. Street fighter. Nie lubię osiągać dużych prędkości, ale musi mieć odejście i na koło iść bez problemu. CBR z jednej strony jest dobra, bo ma rzędowy silnik, na pewno mocniejszy od KTM i ta bez awaryjność. A w KTM od razu by trzeba robić remont silnika, no i pewnie, co chwila jakieś naprawy. Więc jestem w kropce. CBR tylko na szosie, ale to znowu ciężki sprzęt wiec na koło leniwie idzie znowu KTM możliwe, że łatwiej idzie, bo jest lekki. No i też chciałem pośmigać po drogach polnych a nie cały czas po drodze. A może CBR i KTM sobie odpuścić i jeździć tym DT125? Tylko bardzo mnie martwi brak mocy do tej pory śmigałem, MZ 250. No i jak ktoś wie jak są koszta utrzymania obu, moto. Oczywiście cały czas daje w planik, więc nie wiem, czym dłużej pośmigam. CBR na pewno znosi lepiej takie katy niż KTM, ale jakie są koszta naprawy KTM? Najbardziej boli mnie sam fakt bez motocykla 2 lata. A może jednak brać się za DT125? Jakiś tuning?

katecheta122
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 10:15
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl hym jaki? :D

Post autor: katecheta122 » ndz, 22 kwie 2012, 19:22

Masz racje Dt 125 będzie za słaba dla Ciebie.
Proponowałbym jakieś supermoto,tylko że za 5k raczej nic nie kupisz.
Dobrym rozwiązaniem byłoby Suzuki dr 350.Aczkolwiek za 5 tyś nie kupisz w wersji supermoto.
Conajwyżej możesz kupić ale w wersji "terenowej" i w miare przypływu gotówki przerobić go na sm(jak się postarasz to wcale nie jest takie drogie,koła można tanim kosztem przerobić na sm,kupić jakiś lepszy hebel na przód i jazda) :finga:

Autor tematu
Dargas
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pt, 20 kwie 2012, 07:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl hym jaki? :D

Post autor: Dargas » ndz, 22 kwie 2012, 19:49

A coś w wersji terenowej? I wolał bym 2t to trochę mocniejsze. No i czy jest sens czekać 2 lata wtedy było by mnie stać na KTM 525? Ale nie moge znów wytrzymać bez motoru

katecheta122
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 10:15
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl hym jaki? :D

Post autor: katecheta122 » ndz, 22 kwie 2012, 20:10

Ktm 525 po mz 250 to trochę jakby samobójstwo.
Ktm exc 125/200,huska wr 125.Jak już chcesz coś terenowego w 2t.

Autor tematu
Dargas
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pt, 20 kwie 2012, 07:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl hym jaki? :D

Post autor: Dargas » ndz, 22 kwie 2012, 20:16

Słuchajcie ta DT125r ma taki sam silnik jak ta nowsza DT125 x? Ile one mają koni? No i czy jest sens się pchać w tą DT125? Na pewno jest twarda, ale czy ma moc? Że by się nie okazało ze mi się znudzi po kilku km. A może kupić a na nowy sezon kupi się coś nowszego. Albo coś mocniejszego od DT? CR125? Tylko ze pewnie ful cross się nie nadaje na pola?

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl hym jaki? :D

Post autor: Czepek » ndz, 22 kwie 2012, 20:23

Nie chcę być niemiły, ale napisz za rok, bo przez ten czas to 150 razy zmienisz wizję.
to tak jakbyś się pytał czy teraz kupować forda fiestę, czy poczekać 40 lat i kupić ferrari ?
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Motocykl hym jaki? :D

Post autor: sebek1516 » ndz, 22 kwie 2012, 20:27

katecheta122 pisze:Ktm 525 po mz 250 to trochę jakby samobójstwo.
Ktm exc 125/200,huska wr 125.Jak już chcesz coś terenowego w 2t.
Jeździłeś na 525? Większość osobników ocenia motory po tych cyferkach i do nich należy katecheta :finga:
Wydaje mi się że autor chce polatać na gumie, czasem być mistrzem parkingu czy tez prostej.
Z taką kasą to albo motor albo marzenia. Ewentualnie stare lc2, lc3, dr, i sprzety tego pokroju...
Ciężkie, wielkie ale taka kasa ;_)
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Autor tematu
Dargas
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pt, 20 kwie 2012, 07:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl hym jaki? :D

Post autor: Dargas » pn, 23 kwie 2012, 21:51

Tak przemyślałem. Teraz odkładać pieniądze i odkładać a może poczekam i te dwa lata i wtedy się kupi coś ciekawego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”